W załączeniu informacja prasowa z sesji „Profilaktyka, diagnostyka, leczenie i higiena pacjenta z NTM” zorganizowanej w ramach XIII Kongresu Pielęgniarek Polskich.
Zapraszamy do zapoznania się

Załączniki:
Pobierz plik (Kongres pielęgniarek NTM.doc)Kongres pielęgniarek NTM.doc[ ]20 kB

Organizator Kształcenia VITAL-MED Sp. z o.o w związku z podpisaniem umów z Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych na bezpłatne szkolenia specjalizacyjne przedłuża postępowania rekrutacyjne na następujące dziedziny:


Województwo Śląskie:
- specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek do 07.10.2016
Miejsce organizacji: Tarnowskie Góry - Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy ul. Pyskowicka 47

- specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej dla pielęgniarek do 07.10.2016
Miejsce organizacji: Tarnowskie Góry - Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy ul. Pyskowicka 47

W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie zwracam się z ogromna prośbą do Okręgowej Rady, której Pani/Pan przewodniczy o wsparcie finansowe dla naszej koleżanki pielęgniarki Monasterskiej-Pater Grażyny, oddziałowej oddziału ortopedii dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego NR 2 w Rzeszowie. Nasza koleżanka w sierpniu wraz z rodziną spędzała wakacje w nadmorskiej miejscowości w województwie pomorskim . Tragiczne okoliczności sprawiły, że 11 letnia córka Zuzanna podczas kąpieli w morzu zaginęła, a mąż naszej koleżanki wyłowiony po zatonięciu był reanimowany i przewieziony na najbliższy OIT . Ciało córeczki zostało odnalezione na brzegu następnego dnia. Nasza koleżanka Grażyna na własny koszt sprowadziła ciało córeczki z nadmorskiej miejscowoścido Rzeszowa i transportem sanitarnym po kilku dniach przewiozła męża do Szpitala w Rzeszowie. Nadmieniam, że to odległość 750 km w jedna stronę. Mąż koleżanki Grażyny fizycznie funkcjonuje na poziomie podstawowych czynności, psychicznie jest w bardzo złej kondycji. Na razie nie nadaje się do powrotu do pracy. Nasza koleżanka nie jest w stanie normalnie funkcjonować a do tego kwoty, jakie zostały przeznaczone na sprowadzenie ciała Zuzi (ok. 5 tyś zł) i transportu męża (ok. 3tys) przysparzają dodatkowych zmartwień. Żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować tragedii, jaka się wydarzyła, jednak wsparcie psychiczne i finansowe pokazuje, że jesteśmy razem w tak bolesnych chwilach. Rzeszowska Izba wyczerpała regulaminowe możliwości pomocy, dlatego zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie naszej Koleżanki Grażyny, za co będę bardzo wdzięczna. Przyznane ewentualnie środki pieniężne proszę przesłać na konto numer:

94124026141111000039605742
Monastyrska-Pater Grażyna,
ul Kurpiowska 5/106,
35-620 Rzeszów

Załączniki:
Pobierz plik (ORPiP-0021-408-09-2016.pdf)Pismo ws. pomocy finansowej[ ]149 kB

Szanowni Państwo,
 

Serdecznie zapraszamy na debatę pt. „Psychiatria - współczesne kierunki rozwoju”, która odbędzie się w dniu 4 października 2016 r. (wtorek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej im. Jacka Kuronia w bud. F, w Nowym Domu Poselskim.


Potwierdzenie przybycia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,
w związku z przypadającym na ten rok Jubileuszem 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę św. w intencji naszych zmarłych koleżanek i kolegów pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.
Msza odbędzie się 28 września o godz. 16.30 w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach- Panewnikach ul. Panewnicka 76.

Komunikat w sprawie wykonywania przez pielęgniarki i położne zadań wynikających z procesu leczenia i realizacji zleceń lekarskich, w  tym podawania leków różnymi drogami.
Komunikat w załaczeniu

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat.pdf)Komunikat.pdf[ ]1880 kB