Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach serdecznie zaprasza pielęgniarki i położne na szkolenie, które zostanie zorganizowane w ramach Szwajcarsko-Polskiego programu Współpracy "Dzieciństwo bez próchnicy".
Szkolenie odbędzie się w Katowicach w dniu 6 lutego 2016r w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej ul. Harcerzy Września 5 budynek B sala B 102.
Udział w szkoleniu i materiały są bezpłatne.
Więcej informacji na stronie www.zebymalegodziecka.pl

Informacja w sprawie opiniowania sposobu podziału dodatkowych środków
przekazanych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne

 

Informujemy, iż obowiązujące przepisy prawa w zakresie treści wniosku składanego przez Śwadczeniodawcę celem wydania opinii przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Połoznych w Katowicach co do sposobu podziału dodatkowych środków przekazanych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne, nie nakładają żadnych szczególnych wymogów w tym zakresie. Treść wniosku, zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. 2015.1628) winna wskazywać na kwotę dodatkowych środków w przeliczeniu na etat (lub równoważnik etatu) oraz termin, na jaki podana kwota jest przeznaczona, z uwaględnieniem okresów wskazanych w ww rozporządzeniu i dat granicznych zmieniających wysokość tych kwot.

Podane wzory formularzy oraz tabel na stronie internetowej Izby stanowią wyłącznie propozycję dla Świadczeniodawców składających wnioski o opinię, co do sposobu podziału dodatkowych środków przekazanych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne. Korzystanie z nich nie jest obligatoryjne.

 

Załączniki:
Pobierz plik (opinia prawna dot podwyzek.odt)opinia prawna dot podwyzek.odt[ ]29 kB

Szanowni Państwo,

w związku z przypadającym na rok 2016 Jubileuszem 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych prosimy uprzejmie o zapoznanie się i wypełnienie załączonej ankiety oraz przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Załączniki:
Pobierz plik (ANKIETA.odt)ANKIETA.odt[ ]13 kB

Szanowni Państwo,

Zakończyła się II edycja kampanii społecznej organizowanej przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni i portalu edukacja pacjenta.pl

Z dumą informujemy, iż zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu Położna na Medal, który odbył się w ramach tej akcji została Pani Martyna Mączka z Katowic.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż od 1 lutego br. zmieniają się godziny pracy biura OIPIP.
Biuro czynne będzie od pn-śr w godzinach 7.30-15.30, Sekretariat dyżurować będzie dodatkowo we wtorki do godz. 17.00,
w czwartki 7.30-18.00, w piątki 7.30-13.00 (sekretariat czynny do godz. 15.30)

Szanowni Państwo,
w załączeniu znajdą Państwo pismo Ministerstwa Zdrowia kierowane do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące rozporządzenia w sprawie OWU.
Zachęcamy do zapoznania się.
Załączniki:
Pobierz plik (SKMBT_C36015122314290.pdf)SKMBT_C36015122314290.pdf[ ]498 kB

Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczęciem VII kadencji organów samorządu zawodowego pielęgniarek
i położnych serdecznie zapraszamy do udziału w pracach Komisji i Zespołów Problemowych
działających przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.
Wykaz Komisji i Zespołów znajdą Państwo  w zakładce „Komisje i zespoły problemowe”. Istnieje również możliwość powołania nowych zespołów.                                                         
Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Kochani, raz jeszcze serdecznie dziękuję Wszystkim za współpracę w ostatnich latach.
Dziękuję za niedoceniony często trud pracy społecznej. To były bardzo trudne, ale niezmiernie istotne, lata pracy...
Ostatni rok był szczególnie ważny,  jako że do walki o nas samych ruszyliśmy w całej Polsce.
Być może chcielibyśmy wygrać więcej, ale jest tyle.
Pilnujmy, żeby nam tego nie zabrano i walczmy o więcej.
Wszystkiego najlepszego.

Mariola Bartusek

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach planuje organizację kursu specjalistycznego
dla pielęgniarek i położnych z zakresu:„Ordynowanie leków i wypisywanie recept”

Kurs dla pielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz pielęgniarek i położnych posiadających tytuł specjalisty dziedzinie pielęgniarstwa - dotyczy ordynowania leków i wypisywania recept (część I)

Więcej informacji w załączniku.

Uprzejmie informujemy, aby uzyskać opinię dotyczącą sposobu podziału środków określonych w 2 ust.3 pkt 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015r. w sprawie określenia ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2015 r. poz 1400 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2015 r. poz 1628), należy zwrócić się z wnioskiem do biura OIPiP w Katowicach zawierającym informacje o ilości etatów przeliczeniowych pielęgniarek/położnych realizujących świadczenia oraz zastosowanego klucza podziału środków (wzór wniosku do pobrania w załączeniu).