Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Uroczyste Obchody 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, które odbędą się 30 września 2016r w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu ul. Gen. De Gaulle'a 17 o godz. 15.30. Podczas uroczystości zostaną przyznane statuetki Diamentowy Czepek.
Po części oficjalnej zapraszamy serdecznie na spektakl Złodziej- komedię jednego najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka.  
Planowana godzina spektaklu 18.00.

Dział Kształcenia Podyplomowego OIPIP w Katowicach uprzejmie informuję, że
w związku z realizacją kursów na podstawie nowych programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia zmieniły się zasady realizacji kształcenia w wielu aspektach: Aktualnie do większości kursów kwalifikacyjnych wymagane jest posiadanie innych kursów specjalistycznych, głównie EKG, RKO – pielęgniarka/położna przystępując do kursu kwalifikacyjnego zobowiązana jest legitymować się zaświadczeniem o ukończonym kursie specjalistycznym wymaganym do wybranego kursu kwalifikacyjnego.

Zmianie uległy rodzaj oraz liczba godzin dydaktycznych – obecnie oprócz wykładów i zajęć stażowych bardzo często zajęcia realizowane są w formie warsztatów/seminariów/ćwiczeń w grupach i ćwiczeń symulowanych.

Znacznie zmieniły się warunki zaliczenia zajęć teoretycznych i praktycznych. Aktualnie metody sprawdzania efektów kształcenia obejmują: zakres wiedzy, zakres umiejętności oraz zakres kompetencji społecznych.

Obecnie wszystkie programy kształcenia przewidują dodatkowe godziny w ramach nakładu pracy własnej uczestnika kursu.

Zmianie uległy wymogi dotyczące kwalifikacji kadry dydaktycznej ( obecnie w wielu kursach kadra dydaktyczna powinna posiadać oprócz tytułu magistra pielęgniarstwa/położnictwa także specjalizacje w określonej dziedzinie pielęgniarstwa lub ukończony inny kurs).

Powyższe zmiany powodują , że uczestnik kursu zobowiązany jest w trakcie realizacji kształcenia, do opracowania kilku/kilkunastu prac pisemnych w ramach zajęć teoretycznych oraz zaliczenia staży na podstawie dodatkowych prac pisemnych ( proces pielęgnowania, opis/analiza przypadku). Informujemy, że wymogi te nie są wskazane przez kierowników kursu tylko są obligatoryjne dla każdego organizatora, który ma obowiązek realizacji kształcenia zgodnie z wymogami programowymi i podlega kontroli Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
Wszystkich uczestników kursów prosimy o wyrozumiałość, jednakże wymogi określone przez kierowników kursów wynikają z konieczności realizacji kształcenia na najwyższym poziomie, w oparciu o obowiązujące przepisy.

 

Hanna Dobrowolska

Dział Kształcenia Podyplomowego

Szanowni Państwo,

w załączeniu przedstawiamy zapytanie NIPIP w związku z wejściem w życie rozporządzenia MZ z dnia 20 kwietnia br. w sprawie medycznych czynności ratunkowych i świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe.

Załączniki:
Pobierz plik (pismo NIPIP.pdf)pismo NIPIP.pdf[ ]286 kB

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie Pełnomocników Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, które odbędzie się 15 czerwca br. w siedzibie OIPIP ul. Francuska 16 w Katowicach. Osoby o numerach pełnomocnictw od 1 do 45 proszone są na godzinę 12.00, natomiast od numeru 46 do 91 na godz. 10.00.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
składam Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki,
spełnienia marzeń zarówno tych osobistych jak i zawodowych, wielu sukcesów oraz uznania w oczach pracodawców i pacjentów.

Przewodnicząca
Anna Janik

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Koordynowana opieka zdrowotna nad kobietą w ciąży- czy można prowadzić ciąże bez położnej", która odbędzie się 6 maja w Warszawie, JM Hotel przy ul. Grzybowskiej 45, Sala Diamentowa w godz. 10.00-14.00.
Rejestracji należy dokonać do dnia 2 maja pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem informacji zawierających nazwisko, imię, nazwę podmiotu leczniczego, miejscowość i numer telefonu kontaktowego.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zakwalifikowane zostaną o tym poinformowane drogą mailową.

Dodatkowo dnia 17 maja w siedzibie SOW NFZ w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 49a w Domu Lekarza w godz. 11.00-14.00  odbędzie się szkolenie dedykowane świadczeniodawcom, położnym oraz przedstawicielom OIPIP z województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Prelegentami będą przedstawiciele Centrali NFZ, koordynatorzy oddziałowi ds KOC oraz radca prawny OW NFZ. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie nazwiska, imienia, nazwy podmiotu leczniczego, miejscowości i numeru telefonu kontaktowego na adres koordynatora ds KOC w woj. Śląskim Pani Danuty Wochnik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 32 7351575.

Zachęcamy do zapoznania się z pismem skierowanym do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej w kontekście pielęgniarek i położnych.

Załączniki:
Pobierz plik (List do Premier.pdf)List do Premier.pdf[ ]162 kB

w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi nieprawidłowości w realizacji podwyżek dla pielęgniarek i położnych NRPIP zwróciła się do Ministra Zdrowia z pismem wnoszącym o podjęcie działań zmierzających do ujednolicenia interpretacji przepisów rozporządzenia MZ z dnia 14 października 2015r zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych, w załączeniu do wiadomości pismo zawierające odpowiedź Ministra Zdrowia, pismo NFZ oraz pismo NRPIP.

Załączniki:
Pobierz plik (pismo NRPiP-1.pdf)pismo NRPiP-1.pdf[ ]760 kB
Pobierz plik (pismo NFZ.pdf)pismo NFZ.pdf[ ]491 kB
Pobierz plik (odpowiedż MZ-1.pdf)odpowiedż MZ-1.pdf[ ]2595 kB

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy dokument powołujący Śląskie Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego podpisany w dniu 27 kwietnia 2016r podpisany przez 15 samorządów zawodowych z terenu Województwa Śląskiego, w skład których wchodzą: 

Izba Komornicza w Katowicach
Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Śląska Izba Aptekarska
Regionalny Oddział Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Katowicach
Beskidzka Izba Lekarska
Śląska Okręgowa Izba Architektów
Śląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna
Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych
Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach
Izba Notarialna w Katowicach
Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
Okręg Śląski Polskiej Izby Rzeczników Patentowych
Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie
Okręgowa Izba Radców Prawnych
Śląska Izba Lekarska

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (20160429083944.pdf)Porozumienie[Porozumienie]209 kB