stanowisko: Pielęgniarka w NiŚOZ

miejsce wykonywania zawodu: Żywiec, ul. Pola Lisickich 80,  NiŚOZ w Szpitalu Żywiec

rodzaj zatrudnienia: Do uzgodnienia

wysokość wynagrodzenia: Zgodnie z rozporządzeniem

wymagania pracodawcy: Sprawowanie specjalistycznej opieki pielęgniarskiej; Postępowanie zgodnie z procedurami; Prowadzenie niezbędnej dokumentacji medycznej

kontakt: pani Marta Kołek, tel.: + 48 696929024, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Uprzejmie informujemy, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Katowice – 18 sierpnia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 i 19 sierpnia 2021 w godzinach od 9.30 do 17.30 przy Centrum Handlowym BELG, ul. Przemysłowa 3

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Rzecznik Praw Pacjenta zorganizował konkurs „Medyk na Medal”. Celem konkursu jest wyróżnienie medyków cechujących się empatią, wrażliwością i życzliwością.

Jest to doskonała okazja do złożenia podziękowań tym którzy na co dzień ratują nasze zdrowie i życie. Zgłoś swoją pielęgniarkę, położną!

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: Medyk na Medal – konkurs Rzecznika Praw Pacjenta - Rzecznik Praw Pacjenta - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

W dniu dzisiejszym (10-06-2021r.) Senat zatwierdził Sprawozdanie Komisji Zdrowia o ustawie o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

Więcej informacji na stronie NIPiP https://nipip.pl/senat-przyjal-poprawki-zwiekszajace-wskazniki-minimalnego-wynagrodzenia-pielegniarek-i-poloznych/

Już jutro 8 czerwca Fundacja Kobiety w chirurgii rusza z ogólnopolskim badaniem ankietowym Liczymy się mającym na celu poznanie rzeczywistej liczby kobiet pracujących w specjalizacjach zabiegowych oraz ich potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonym komunikatem prasowym dotyczącym projektu. W linku znajdziecie Państwo informacje dotyczące działalności Fundacji oraz szczegóły projektu Liczymy się.

Oficjalny strat projektu oraz kampanii medialnej 8.06.

Dla mediów: https://drive.google.com/drive/folders/1O4yrcmvhIio4w6opHc1H63NUkmb1S85q?usp=sharing

Strona badania Liczymy się: http://liczymysie.org

OIPiP w Katowicach uprzejmie informuje, iż od czerwca br. zmianie ulegają godziny funkcjonowania Biura OIPiP w Katowicach. Biuro będzie czynne:

pon. - śr.: 7.30 - 15.30
czw.: 7.30 - 18.00 (w miesiącach czerwiec, lipiec, sierpień br.)
pt.: 7.30 - 13.00 (sekretariat pełni dyżur do godz. 15.30 w celu przyjmowania dokumentów)

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, OIPiP w Katowicach zachęca do kontaktu telefonicznego z Pracownikami Biura.