W sobotę 30 listopada br. odbędzie się 10 edycja Dnia Otwartego Notariatu, największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny.

Tego dnia notariusze Katowickiej Izby Notarialnej udzielać będą bezpłatnych informacji prawnych w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ulicy Jordana numer 18 (I piętro) w godzinach od 10:00 do 16:00.

Więcej informacji na stronie http://porozmawiajznotariuszem.pl/

„Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej zawody pielęgniarki i położnej są samodzielnymi zawodami medycznymi. W związku z powyższym nie jest możliwe, aby osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo kształciły się na studiach drugiego stopnia na kierunku położnictwo i po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku położnictwo wystąpiły do okręgowej izby pielęgniarek i położnych o wydanie prawa wykonywania zawodu położnej. Ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku położnictwo przez osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo nie uprawnia tych osób do otrzymania prawa wykonywania zawodu położnej, ponieważ nie ukończyły one pełnego cyklu kształcenia w zawodzie położnej, określonego w ustawie z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej.”

Pełna treść dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-planowanego-prowadzenia-rekrutacji-na-studia-drugiego-stopnia

w załączniku Stanowisko nr 30 Prezydium NRPiP z dnia 22 października 2019 r. w sprawie wyrażenia sprzeciwu w związku z zamieszczeniem na facebooku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop Nop, artykułu sugerującego stosowanie na Oddziałach Intensywnej Terapii nieuzasadnionych medycznie procedur i leków.

Pobierz plik (Stanowisko nr 30.pdf)Stanowisko nr 30.pdf[ ]375 kB

LUX MED po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie 26 listopada 2019 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Centrum Handlowym BELG, ul. Przemysłowa 3 w Katowicach.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Koleżanki i Koledzy!

19 lipca 2019 r. córka naszego kolegi mgr. farm. Przemysława Krzyżka 15-letnia Maja miała wypadek komunikacyjny, w którym doznała ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Liczne złamania kości czaszki, oczodołów, strzaskane płaty czołowe mózgu oraz okolica podwzgórza to obrażenia jakich doznała. Obecnie Maja jest leczona w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Dlatego zwracam się do Was z wielką prośbą o wszelką pomoc, w tym o pomoc finansową dla Mai.
Wszyscy, którzy chcą pomóc niech przyłączą się do akcji "Budzimy Maję":
Pamiętajmy, że Przemek to nasz znakomity bramkarz, który stojąc między słupkami nie raz oddał zdrowie za Drużynę OIA Katowice i zdobył z nią wiele tytułów, w tym Mistrzostwa Polski w futsalu.

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Pobierz plik (Budzimy_Maje.jpg)Budzimy_Maje.jpg[ ]213 kB

Otwórz się na nowe perspektywy w ochronie zdrowia

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA) – Zarządzanie w ochronie zdrowia organizowane przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie i Apsley Business School w Londynie są jednymi z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych na świecie kwalifikacji menedżerskich przeznaczonych dla ludzi otwartych na rozwój umiejętności przywódczych oraz osiągnięcie sukcesu. We współpracy z liderami zarządzania w ochronie zdrowia Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie prowadzi program Executive MBA przeznaczony dla menedżerów zainteresowanych karierą w biznesie i zarządzaniem instytucjami w sektorze ochrony zdrowia.

Więcej informacji w załączonym folderze oraz na stronie www.mbamed.humanum.pl

Zasady oraz możliwość rekrutacji na stronie http://mbamed.humanum.pl/zarzadzanie-w-ochronie-zdrowia-zasady-rekrutacji/

Pobierz plik (FOLDER EMBA.pdf)FOLDER EMBA.pdf[ ]10647 kB

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla wnuka naszej koleżanki pielęgniarki pani Wioletty Sidło. Szymonek jest radosnym chłopcem u którego zdiagnozowano złożoną wadę serca. Zachęcamy do wsparcia Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" pod opieką której znajduje się Szymek.

Pobierz plik (20190718132829.pdf)pomoc dla Szymonka[ ]106 kB

w załączniku Opinia Departamentu Prawnego Ministerstwa Zdrowia w sprawie czasu trwania szkolenia specjalizacyjnego w przypadku przerwania przez pielęgniarkę lub położną realizacji szkolenia.

Zgodnie z opinią dopuszczalna jest interpretacja § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, która zakłada, że minimalny i maksymalny czas trwania specjalizacji dotyczy kształcenia u jednego organizatora kształcenia.Takie podejście umożliwi uczestnikom szkolenia organizowanego przez jednego organizatora do wyrównania ewentualnych różnic programowych w przypadku kontynuowania kształcenia specjalizacyjnego u innego organizatora kształcenia.

Pobierz plik (SKMBT_C28019053111180.pdf)SKMBT_C28019053111180.pdf[ ]917 kB