W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych odbędzie się egzamin centralny dla położnych.

Umożliwi on samodzielne pobieranie rozmazów cytologicznych w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy.

NFZ zabezpieczył środki na wzrost wynagrodzeń wynikających z rozporządzenia OWU

Tematyką posiedzenia było m.in.

Zaopiniowanie projektu zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2017 rok.
Zaopiniowanie projektu planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2018 rok.
W spotkaniu z ramienia Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych uczestniczyła Pani Zofia Małas – Prezes NRPiP.

Uprzejmie prosimy o odbiór certyfikatów z VIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Zakażenia Szpitalne - Działajmy Razem" zorganizowanej w Chorzowie w dniu 5 czerwca 2017 roku.

Certyfikaty są do odbioru w Dziale Merytorycznym - I piętro.

w związku z uruchomieniem Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) wszystkie osoby, które założyły już konto w systemie oraz wysłały poprzez system wniosek w wersji papierowej z dniem 26 czerwca 2017 roku (poniedziałek) mogą zgłaszać się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przy ul. Francuskiej 16 - II piętro Dział Rejestru (Dział Prawa Wykonywania Zawodu) z dokumentem tożsamości w celu weryfikacji danych dotyczących akceptacji złożonego wniosku.

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy!

Trudno uwierzyć w to, że czas mija tak szybko, bo nim zdążyliśmy się obejrzeć wyjątkowo długa zima błyskawicznie przeszła w zieloną wiosnę, która to z kolei już zdążyła zamienić się w niezwykle duszne lato. A jak wiadomo – lato oznacza wakacje.

Większość z Państwa zapewne zaplanowała już swój letni wypoczynek: w kraju, za granicą, w górach, nad morzem, w mieście lub na wsi. Możliwości jest naprawdę sporo. Mam jednak nadzieję, że niezależnie od tego, gdzie spędzą Państwo tegoroczny urlop, pozwoli on Państwu na regenerację swoich sił oraz spędzenie wielu wspaniałych chwil z najbliższymi.

W dzisiejszym, tak szybko pędzącym świecie, koniecznością wydaje się nieustanna pogoń za uciekającym czasem, dlatego życzę Państwu, by nadchodzące wakacje były dla Państwa okazją do zatrzymania się i do odpoczynku oraz nabrania dystansu, tak potrzebnego w naszym codziennym życiu. Wszystkiego dobrego!

Anna Janik
Przewodnicząca ORPiP
w Katowicach

Szanowni Państwo!

W imieniu całej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz swoim własnym bardzo dziękuję Państwu za uczestniczenie w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, które w katowickiej Okręgowej Izbie odbyły się 2 czerwca br. w obiekcie Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Jest mi niezmiernie miło, że swoją obecnością zechcieli Państwo uświetnić ten doniosły dzień.

Zapraszamy do zapoznania się z opinią Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa w sprawie podawania przez pielęgniarkę leków odczulających w zakładach podstawowej opieki zdrowotnej  oraz opinią Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa w sprawie uprawnień pielęgniarki do podania leków odczulających w podmiotach leczniczych udzielających ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych.

Zapraszamy do zapoznania się z pismem w sprawie klasyfikacji odpadów powstających w wyniku wykonywania w domu pacjenta samodzielnych testów paskowych służących do określenia poziomu cukru we krwi za pomocą glukometru lub odpadów igieł do penów albo odpadów ampułko-strzykawek.

Szczegółowe informacje dostępne są pod poniższym linkiem: