Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach organizuje nieodpłatne szkolenia dla pielęgniarek pracujących w medycynie szkolnej na temat:

• Profilaktyka próchnicy dzieci i młodzieży w szkole, fluoryzacja w ramach NFZ

- 26 czerwca 2018 rok – OIPiP Katowice ul. Francuska 16, III Piętro  Sala Konferencyjna  (w godzinach  9.00 – 13.00)

• Pierwsza pomoc

- 27 czerwca 2018 roku - OIPiP Katowice ul. Francuska 16, III Piętro Sala Konferencyjna  (w godzinach:  I grupa 8.00 – 11.00,  II grupa 11.00 – 14.00)

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach proszone są o bezpośredni kontakt z Przewodniczącą Zespołu Pielęgniarek Medycyny Szkolnej Panią Marią Kasiorowską:
 – telefon 502 539 870

Ilość miejsc ograniczona.

Zespół ds. Pielęgniarstwa Epidemiologicznego OIPiP w Katowicach serdecznie zaprasza na IX Konferencję Naukowo-Szkoleniową "ZAKAŻENIA SZPITALNE – DZIAŁAJMY RAZEM".

Konferencja odbędzie się 11 czerwca 2018 r. g. 9.00 – 15.00 w Chorzowskim Centrum Kultury, Chorzów, ul. Sienkiewicza 3.

Patronami konferencji są Prezydent Miasta Chorzowa, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Konsultant Wojewódzki ds. Pielęgniarstwa Epidemiologicznego.

Planowana tematyka: aspekty profilaktyki zakażeń układu oddechowego, przeszczep flory przy zakażeniach Clostridium difficile, mikrobiota i jej znaczenie, niepożądane odczyny poszczepienne, postępowanie z odpadami medycznymi. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby zainteresowane problematyką zakażeń szpitalnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 24 maja 2018 r.

Karta zgłoszenia oraz program konferencji w załącznikach

Zespół ds Pielęgniarstwa Operacyjnego przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza Pielęgniarki i położne operacyjne oraz osoby zainteresowane do udziału w warsztatach ,które odbędą się w dniu 23 maja 2018 roku godzinach 10:00 - 14:00 w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach ul Francuska 16 w sali wykładowej na III piętrze.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymują certyfikat. Liczba miejsc - 45

Zgłoszenia do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie zgłoszenia i nadesłanie do dnia 18 maja 2018 roku. na adres mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje pod nr tel. 604 577 398

mgr piel Danuta Siemiątkowska

specjalista pielęgniarstwa operacyjnego

Przewodnicząca Zespołu ds pielęgniarstwa operacyjnego przy OIPiP w Katowicach

Zapraszam do udziału w XVI Konferencji Naukowo – Szkoleniowej nt. „Żywienie enteralne i parenteralne ” , która odbędzie się w dniu 28.09.2018 r. w godzinach 9:00-14:00  w Domu Lekarza, przy ul. Grażyńskiego 49  w Katowicach.

Konferencja jest organizowana pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach, Zespołu Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Transplantacyjnego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają certyfikat.

Liczba miejsc ograniczona.

Zespół ds. pielęgniarstwa onkologicznego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu:

„Sztuczne żywienie dojelitowe – przezskórna endoskopowa gastrostomia (PEG). Wskazania i zasady żywienia za pomocą PEG. Opieka nad pacjentem z gastrostomią odżywczą ”

Szkolenie odbędzie się w dniu 29.05.2018 r. o godzinie 15.00. w  Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, ul. Francuska 16.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszę o zgłoszenie swojego  udziału do dnia 27.04.2018 r., pod numer telefonu 603 111 952.

Liczba miejsc ograniczona do 50 osób.

Uwaga! Brak miejsc na szkolenie!!!

W załączniku lista zakwalifikowanych osób.

mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

Specjalista pielęgniarstwa onkologicznego

Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

Członek Sekcji  Onkologii Klinicznej  Polskiego Towarzystwa  Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Ochrona danych medycznych w działalności pielęgniarek i położnych w świetle unijnej reformy ochrony danych osobowych (RODO)"

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Kształcenia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, ul.Wodna 15, 43-170   Łaziska Górne w dniu 16.04.2018 roku o godzinie 10:00.

Szkolenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Program szkolenia znajduje się w załączonym pliku.

Rejestracja na szkolenie tylko poprzez formularz na stronie www.

Rejestracja została zakończona, wyczerpano limit miejsc.

Zespół ds. pielęgniarstwa operacyjnego przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej dla Pielęgniarek i Położnych

''GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE OPERACYJNYM''

Termin: 6 października 2017 r., godz. 09.00-14.45

Miejsce Konferencji: Q Hotel Plus

Katowice, ul. Wojewódzka 12

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne!

Uczestnicy otrzymują certyfikat.

Liczba miejsc ograniczona.

Lista uczestników Konferencji zamknięta

Załączniki:
Pobierz plik (Gin.i poł  -PROGRAM  konf.06 paźdz 2017 r.doc)Program konferencji[ ]50 kB