Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego

SUM w Katowicach

Zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową

w dniu 22 września 2017 r.   

„Cukrzyca dziś"

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konferencji pod hasłem „Cukrzyca dziś–wielofunkcyjne wyzwanie”, wszystkie osoby zainteresowane tematyką diabetologiczną, spotykające się w codziennej pracy z chorymi na cukrzycę. Zaproszeni goście zaprezentują wartościowe doświadczenia dotyczące postępowania z pacjentem diabetologicznym w interdyscyplinarnym wymiarze

Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny konferencji.

Mamy ufność, że spotkanie to zainicjuje nawiązaniem przyjaznych, interpersonalnych relacji.
Patronat Konferencji:

  • Krajowy Konsultant w Diabetologii
  • Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Konferencja jest bezpłatna

Miejsce Konferencji

SP Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego SUM, Sala wykładowa Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Katowice ul. Reymonta 8 ( wejście od ul. Dąbrowskiego)

Zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam

 W imieniu Komitetu Organizacyjnego
 Krystyna Widawska

 

Załączniki:
Pobierz plik (karta udzialu.doc)karta udzialu.doc[ ]32 kB

„Standard bezpieczeństwa zdefiniowany w normie PN EN 13795 – właściwości i parametry wyrobów medycznych jednorazowego użytku.”

Szanowni Państwo,

Zespół ds. Pielęgniarstwa Operacyjnego działający przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz firma medyczna LOHMANN & RAUSCHER POLSKA Sp.z o.o.

serdecznie zapraszają

do udziału w III module warsztatów praktycznych, które odbędą się w dniu  19 września 2017 roku w godzinach 10:00 -14:00 w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przy ul. Francuskiej 16 (III piętro).

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymują certyfikat.
Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenie do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie formularza i nadesłanie do dnia 12 września 2017 roku, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje pod numerem tel. 604-577-398

Cel warsztatu:
Pozyskanie wiedzy na temat wymagań stawianych przez prawo wyrobom stosowanym na bloku operacyjnym.

Załączniki:
Pobierz plik (karta udzialu.doc)karta udzialu.doc[ ]32 kB

Szanowni Państwo,

Zespół ds. Położnych przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukowo –szkoleniową dla położnych „Położna w życiu kobiety –część III” w dniach 22 -23.09.2017 r. w Hotelu Kotarz w Brennej.

Tematyka konferencji: rola położnej w różnych kulturach i ich mitach, waga zawodu, jakość narodzin i cięcie cesarskie, wybrane aspekty prawne wykonywania zawodu położnej, integracja sensoryczna w okresie noworodkowym, wybrane zagadnienia z psychiatrii dziecięcej.

Koszt całkowity uczestnictwa 300 zł/os. (nocleg, wyżywienie, opłata konferencyjna)

Rejestracja elektroniczna na formularzu zgłoszeniowym do 15.07.2017,uiszczenie opłaty do 31.07.2017. Rezygnacja ze zwrotem wpłaty do 31.07.2017.

Prosimy aby zarówno zgłoszenia jak i wpłaty dokonywane były indywidualnie, z pełną identyfikacją osoby wpłacającej, jeżeli zakład pracy lub firma dokonuje wpłaty za kilku uczestników, również obowiązuje wpisanie danych uczestników.

Wpłaty za konferencję należy dokonać na konto:  

Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

ul. Francuska 16, 40-027 Katowice

ING O/Katowice, nr rachunku bankowego 87 1050 1214 1000 0007 0006 0734

Potwierdzenie rejestracji pracownik OIPiP dokona drogą elektroniczną.

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz zgłoszeniowy.odt)Formularz zgłoszeniowy.odt[ ]781 kB

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące Bezpiecznej Terapii Dożylnej.

Szkolenie odbędzie się w dniu 29 czerwca 2017 roku  o godzinie 10.00 w siedzibie OIPIP w Katowicach przy ulicy Francuskiej 16.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do dnia 16 czerwca 2017 r.

Liczba miejsc ograniczona.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W załączeniu szczegółowe informacje. 

 

UWAGA !!! REJESTRACJA ZAKOŃCZONA. BRAK MIEJSC.

Załączniki:
Pobierz plik (Program_szkolenia.pdf)Program_szkolenia.pdf[ ]185 kB

Zespół ds. pielęgniarstwa onkologicznego zaprasza do udziału w szkoleniu nt.: Wynaczynienie problem interdyscyplinarny

Szkolenie odbędzie się w dniu 27.06.2017 r. o godzinie 15.15 w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, ul. Francuska 16 (III piętro).

Wykładowcą na szkoleniu będzie mgr Ewa Mazur.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zgłoszenie swojego udziału pod nr telefonu 603 111 952.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 21.05.2017 r.

Liczba miejsc ograniczona!

 

mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. pielęgniarstwa onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

Konkurs

„Moja graficzna propozycja skali oceny bólu”

 

Opracowano wiele skal i kwestionariuszy służących określeniu nasilenia bólu, opierających się na ocenie chorego – są one tym samym narzędziami oceny subiektywnej. Skale i kwestionariusze stanowią narzędzia pomocnicze, służą ocenie nasilenia bólu, ale także pozwalają oceniać skuteczność leczenia, wpływ bólu na funkcjonowanie fizyczne i psychospołeczne pacjenta.

A może jest pomysł graficzny na zaprojektowanie własnej skali leczenia bólu, jaki  najchętniej zastosowałaby Pani/n  w  miejscu pracy.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie trzech nagród za zdobycie I, II, III miejsca będzie miało miejsce w dniu 6.10.2017 roku na X Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „NOMED 2017” w Domu Lekarza w Katowicach.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o przesłanie swojej  propozycji graficznej do dnia 28.04.2017 roku na adres:

Iwona Woźniak

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego

Ul. Francuska 16

40-027 Katowice

lub  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę o podanie adresu lub numeru telefonu w celu skontaktowania się z zwycięzcami konkursu.

 mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach