Szanowni Państwo, 

serdecznie zapraszamy na XII Międzynarodowe Sympozjum:  „Postępy w diagnostyce i terapii schorzeń rogówki”.

Sesja pielęgniarska Sympozjum odbędzie się w dniu 7 marca 2020 r. w  Hotelu Gołębiewskim w Wiśle, Al. Ks. Bp. Bursche 3, 43-460 Wisła.

Sesja pielęgniarska będzie podzielona na dwa panele:

-   panel zawodowy poświęcony będzie tematyce związanej z pielęgnacją pacjenta w schorzeniach okulistycznych,

-   panel  OIPiP w Katowicach, poświęcony będzie tematyce związanej z działalnością Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w zakresie zadań OIPiP, systemu kształcenia, epidemiologii. W panelu znajdziemy również wykład o  Społecznej Inspekcji Pracy, Mobbingu  i wykład psychologa.

Informacja o odpłatności:

 - Koszt udziału w Sympozjum w części Sesji dla pielęgniarek, dla członków OIPiP w Katowicach  wynosi 100 zł i zostanie pokryty przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
 - Dla pozostałych uczestników koszt wynosi 120 zł.

Osoby zainteresowanie udziałem zobowiązane są do wypełnienia i  przesłania karty zgłoszeniowej (załącznik) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 roku.

Zaproszenie

W imieniu organizatorów, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach zapraszamy do udziału w XIII Konferencji Naukowo – Szkoleniowej nt. „Trudności i wyzwania w leczeniu ran ostrych i przewlekłych”, która odbędzie się w dniu 27.03.2020 r. przy ul. Rolnej 43, w Katowicach.

Konferencja jest zorganizowana przez Zespół ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działający w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają certyfikat. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie karty zgłoszenia i nadesłanie jej do dnia 19.03.2020 roku  na adres:

Iwona Woźniak

SP Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

ul. Francuska 20-24

40-027 Katowice

z dopiskiem „Konferencja”

Na stronie Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach zostanie zamieszczona karta zgłoszenia na konferencję, program konferencji oraz lista osób zakwalifikowanych.

Informacji udziela: Iwona Woźniak nr tel.: (32) 259 16 79

Serdecznie zapraszamy

mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

Specjalista pielęgniarstwa onkologicznego

Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

Członek Sekcji  Onkologii Klinicznej  Polskiego Towarzystwa  Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu

prof. WST,

dr Aleksander Ostenda

Rektor Wyższej Szkoły Technicznej

w Katowicach

 

Szanowni Państwo,
zespół ds. pielęgniarstwa geriatrycznego przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza  do udziału w konferencji V Śląska Konferencja Szkoleniowa Elektrokardiologia dla pielęgniarek i techników medycznych.
Konferencja odbędzie się 26 listopada 2019 r. w hotelu Park Inn by Radisson.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny na stronie https://ekardio.slask.pl/

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają certyfikat. Liczba miejsc ograniczona.

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Zespół ds pielęgniarstwa psychiatrycznego "Prawo w psychiatrii", która odbędzie się 11 października 2019r w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technicznym ul. Wojska Polskiego 8. Udział w konferencji jest bezpłatny liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń. Program zostanie zamieszczony w późniejszym terminie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu „Żywienia dojelitowego w warunkach domowych” dedykowanych pielęgniarkom zatrudnionym w Domach Pomocy Społecznej.

Szkolenia odbywać się będą w Domach Pomocy Społecznej na terenie województwa śląskiego, które wyrażą chęć przeszkolenia swoich pracowników z tematyki żywienia dojelitowego.
Tematyka szkolenia obejmuje:

1. Ocenę stanu odżywienia pacjenta
2. Wyjaśnienie czym jest żywienie medyczne
3. Żywienie dojelitowe w warunkach domowych – proces kwalifikacji pacjenta do poradni żywieniowej
4. Opiekę pielęgniarską nad pacjentem żywionym dojelitowo i zasady pielęgnacji różnych rodzajów zgłębników żywieniowych
5. Część warsztatowa

Zainteresowane szkoleniem DPSy prosimy o kontakt pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Zespół ds. pielęgniarstwa ratunkowego przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza  do udziału w II Śląskiej Konferencji Pielęgniarstwa Ratunkowego.

Zaproszenie kierujemy do środowisk pielęgniarek systemu, dyspozytorów medycznych, ratowników medycznych i lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych systemem ratownictwa medycznego.

Podczas jednodniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych. Konferencja zakończy się wręczeniem certyfikatów. W czasie konferencji odbędzie się wystawa firm medycznych.

Termin konferencji:  12 kwiecień 2019 r.

w godzinach 10:00 - 19:00 (część oficjalna)

Miejsce konferencji:   Szyb Bończyk,  Mysłowice ul. Ks. Norberta Bończyka 13

 

Dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach udział w konferencji jest bezpłatny.

Uwaga! 15 marca 2019 r. dostępne będzie oświadczenie upoważniające członków Izby do bezpłatnego uczestnictwa w konferencji. 

Członkowie Izby, którzy dokonali wpłaty za udział w konferencji mogą ubiegać się o zwrot kosztów uczestnictwa po konferencji zgodnie z obowiązującym regulaminem udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych.

Dla pozostałych uczestników opłata konferencyjna wynosi: 270,60 zł brutto  (220,00 zł +podatek VAT 23%) płatna przy rejestracji.

Opłata konferencyjna obejmuje: koszty uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad, udział w uroczystej kolacji oraz bankiet mający na celu integracje środowiska ratownictwa medycznego. 

Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów noclegu.

Opłatę konferencyjną należy dokonać na konto:

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

40-027 Katowice, ul. Francuska 16

ING Oddział Katowice  87 1050 1214 1000 0007 0006 0734

W tytule przelewu koniecznie należy podać imię i nazwisko uczestnika konferencji oraz nazwę  konferencji „II Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego”.

Lista uczestników zamknięta- brak wolnych miejsc.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest w załączniku poniżej.                                                                                                                                                                                                 

Załączniki:
Pobierz plik (zał. 1a Oświadczenie do sfinansowania kosztów konferencji.pdf)zał. 1a Oświadczenie do sfinansowania kosztów konferencji.pdf[OŚWIADCZENIE dotyczące wniosku o sfinansowanie kosztów udziału biernego w krajowej lub międzynarodowej konferencji, sympozjum, zjeździe naukowym]57 kB
Pobierz plik (U_04_PLAKAT.pdf)U_04_PLAKAT.pdf[ ]7770 kB
Pobierz plik (U_03_PROGRAM 1-2.pdf)U_03_PROGRAM 1-2.pdf[ ]600 kB

Zespół ds. pielęgniarstwa operacyjnego przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej dla Pielęgniarek i Położnych

''GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE OPERACYJNYM''

Termin: 6 października 2017 r., godz. 09.00-14.45

Miejsce Konferencji: Q Hotel Plus

Katowice, ul. Wojewódzka 12

 Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne!

Uczestnicy otrzymują certyfikat.

Liczba miejsc ograniczona.

 

 Lista uczestników Konferencji zamknięta

Załączniki:
Pobierz plik (Gin.i poł  -PROGRAM  konf.06 paźdz 2017 r.doc)Program konferencji[ ]50 kB