Szanowni Państwo,

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie zaprasza wszystkich lekarzy oraz pracowników ochrony zdrowia na szkolenie

"Aspekty praktyczne diagnostyki i leczenia nadciśnienia płucnego"

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Spotkanie odbędzie się dnia  30.10.2019 r. (środa) o godzinie 12:30  w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Personelu Medycznego przy SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym ul. Chełmońskiego 28 w Jaworznie.

Szkolenie poprowadzą:

prof. dr n. med. Katarzyna Mizia-Stec  „Diagnostyka i leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego”

dr n. med. Marek Grabka „Diagnostyka i leczenie zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego”

Szanowni Państwo,

zapraszamy wszystkie pielęgniarki do udziału w XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”. 

Konferencja odbędzie się w dniach 22–25 kwietnia 2020 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

XII KONFERENCJA SZKOLENIOWA PTA – teraz także w całości dla pielęgniarek!

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie: https://konferencja2020.szkoleniapta.pl/

Szanowni Państwo

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku wraz z Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych  oraz Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku  mają zaszczyt zaprosić Pielęgniarki , Pielęgniarzy ,Położne, Położnych  na organizowaną w ramach prewencji konferencję: OD PEDIATRII DO GERIATRII - WYZWANIA I SZANSE W ASPEKCIE SKOORDYNOWANEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ. ZAGROŻENIA W PRACY PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 października 2019 r. w Hotel Novotel Marina Gdańsk, ul. Jelitkowska 20.

Więcej informacji o konferencji oraz karta zgłoszenia w załącznikach.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na szkolenie obejmujące praktyczne aspekty żywienia, leczenia ran i rehabilitacji. Szkolenie jest bezpłatne, przeznaczone dla osób posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu. Szkolenie uzyskało honorowy patronat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz patronat medialny Magazynu Pielęgniarek i Położnych. Pozostali partnerzy to: POLSPEN, Stowarzyszenie Udarowcy, Convatec, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Stowarzyszenie Apetyt na życie. W tym roku szkolenie odbędzie się w 7 miastach, a w 2020 planowane jest kolejne 25 spotkań, aby dotrzeć z edukacją do każdego województwa.

Więcej informacji w załączonym zaproszeniu.

Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl/

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności”, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2019 r. w Barlinku.

Zapraszamy do czynnego lub biernego uczestnictwa. W przypadku uczestnictwa czynnego, prosimy o podanie tematu i przesłanie streszczenia do 15 września 2019 r.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://www.pum.edu.pl/wydzialy/wydzial-nauk-o-zdrowiu/zaklad-nauk-humanistycznych-w-medycynie/konferencje

W przypadku pytań zachęcamy Państwa do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznego: (91) 4414751

W załączeniu Komunikat II zawierający szczegóły Konferencji.

Załączniki:
Pobierz plik (KOMUNIKAT II.pdf)KOMUNIKAT II.pdf[ ]883 kB

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału  w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Opieki Długoterminowej Na Lubelszczyźnie Dla Pielęgniarek "Wpływ świadczeń zdrowotnych ratujących życie i zdrowie u osób przewlekle chorych na jakość funkcjonowania w pielęgniarskiej opiece długoterminowej".

Konferencja odbędzie się 17 października 2019 r. w godz.9.00 do 18.00 w Szkole Policealnej - Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie 22-100 Chełm, ul. Szpitalna 50.

W załączeniu karta zgłoszenia, po dokonaniu formalności zostanie przesłane zaproszenie wraz z programem konferencji.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolskie Forum Pielęgniarki i Położnej, które odbędzie się w dniach 11-12 października 2019 r w Hotelu Skalite w Szczyrku. Konferencja skierowana jest do Pielęgniarek różnych specjalizacji oraz do Położnych. W trakcie obrad specjaliści przedstawią stan wiedzy, ciekawe przypadki i praktyczne wskazówki z zakresu pediatrii, dermatologii dzieci i dorosłych, położnictwa, chorób układu oddechowego, psychiatrii, żywienia, szczepień etc.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie www.fpp.edu.pl

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Konferencji pt.: „Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety”, która odbędzie się 15. listopada 2019 roku w Concordia Design w Poznaniu. Konferencja poświęcona będzie planowaniu diety i suplementacji witaminowej u kobiet w ciąży. Spotkanie adresowane jest do zarówno do lekarzy, w tym szczególnie położników, jak również do farmaceutów, położnych i dietetyków. Celem sympozjum jest przedstawienie najnowszych standardów postępowania w zakresie prawidłowego żywienia w ciąży oraz rekomendacji dotyczących suplementacji ciężarnych.

Wiodącymi tematami będą:

Załączniki:
Pobierz plik (program_07.08.2019.pdf)program_07.08.2019.pdf[ ]302 kB

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na pierwsze Sympozjum „I Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych”, które odbędzie się dniach 10-12 października 2019 r. w Szczyrku w Centrum Kongresowym „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Katedra i Zakład Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie http://konferencja-ptrm.pl/index.php/o-nas/

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w V Konferencji Naukowej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniach 25 ̶ 26 października 2019 roku w Gdańsku pod patronatem Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na stronie: www.konferencja-dutkiewicza.pl

Załączniki:
Pobierz plik (zaproszenie Dutkiewicz.pdf)zaproszenie Dutkiewicz.pdf[ ]630 kB
Pobierz plik (program2019.pdf)program2019.pdf[ ]669 kB