Środowisko jest rezerwuarem różnych drobnoustrojów. Narażenie na patogeny tj. CPE, Aspergillus, Legionella czy Pseudomonas może wywoływać zakażenia o wysokiej chorobowości i śmiertelności.

Szkolenie "Środowisko jako źródło zakażeń szpitalnych", które odbędzie się w Katowicach 26 lutego, przybliży Państwu standardy obowiązujące w innych krajach tj. Wielka Brytania, Irlandia czy Stany Zjednoczone oraz rozwiązania umożliwiające skuteczną profilaktykę zakażeń związanych ze środowiskiem.
Uczestnicy szkolenia otrzymają książkę "Środowisko jako źródło zakażeń szpitalnych" oraz inne materiały szkoleniowe opracowane na podstawie najnowszych rekomendacji i światowych publikacji dotyczących tej tematyki.
Zaproszenie i program szkolenia w załącznikach.
Więcej informacji i rejestracja dostępna jest na stronie: http://www.profilaktykazakazen.pl/ w zakładce aktualne szkolenia.
Liczba osób mogących wziąć udział w szkoleniu jest ograniczona.

Załączniki:
Pobierz plik (Zaproszenie Katowice.pdf)Zaproszenie Katowice.pdf[ ]284 kB
Pobierz plik (PROGRAM Katowice.pdf)PROGRAM Katowice.pdf[ ]348 kB

14 grudnia 2018 r. w Domu Lekarza w Katowicach odbędzie się szkolenie dla Zespołów kontroli zakażeń szpitalnych: pielęgniarek epidemiologicznych, lekarzy-przewodniczących zespołów, mikrobiologów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegóły w załącznikach oraz na stronie www.antybiotyki.edu.pl

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich organizuje bezpłatne, jednodniowe „Szkolenie z zakresu prewencji i leczenia ran przewlekłych o różnej etiologii" dla pielęgniarek zatrudnionych w POZ, opiece długoterminowej czy zakładach opiekuńczo-leczniczych  na terenie podregionu sosnowieckiego (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, powiat będziński i zawierciański) oraz podregionu katowickiego (Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Mysłowice).

Szkolenie ma charakter wykładów połączonych z warsztatami przeprowadzonymi na terenie naszej placówki i jest całkowicie bezpłatne.

Szczegóły i terminy szkoleń w załączonym zaproszeniu.

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL mają zaszczyt zaprosić Państwa na V Jubileuszową edycję konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbędzie się 29 września 2017 r. w Warszawie.

Spotkanie przeznaczone jest dla pielęgniarek i położnych i ma na celu pomoc w doskonaleniu warsztatu pracy z korzyścią dla jakości życia podopiecznych – osób z cukrzycą.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

• Nowe technologie informatyczne – dyskusja pro i kontra
  • Kobieta ciężarna z cukrzycą – wyzwanie dla pielęgniarki czy położnej?
  • Jak przekazać młodego pacjenta do opieki nad dorosłymi?
  • Model dla zespołu terapeutycznego
  • Prawne aspekty w zakresie wypisywania recept dla pielęgniarki/położnej w diabetologii
  • Doniesienia z konferencji FEND i EASD

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://i.pzwl.pl/pip_2017/

Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia, znajdziecie Państwo na stronie:  https://www.instytutpwn.pl/konferencja/diabetologia2017/

Załączniki:
Pobierz plik (Zaproszenie.pdf)Zaproszenie.pdf[ ]1961 kB

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego

SUM w Katowicach

Zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową

w dniu 22 września 2017 r.

„Cukrzyca dziś"

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konferencji pod hasłem „Cukrzyca dziś–wielofunkcyjne wyzwanie”, wszystkie osoby zainteresowane tematyką diabetologiczną, spotykające się w codziennej pracy z chorymi na cukrzycę. Zaproszeni goście zaprezentują wartościowe doświadczenia dotyczące postępowania z pacjentem diabetologicznym w interdyscyplinarnym wymiarze

Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny konferencji.

Mamy ufność, że spotkanie to zainicjuje nawiązaniem przyjaznych, interpersonalnych relacji.
Patronat Konferencji:

• Krajowy Konsultant w Diabetologii
  • Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Konferencja jest bezpłatna

Miejsce Konferencji

SP Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego SUM, Sala wykładowa Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Katowice ul. Reymonta 8 (wejście od ul. Dąbrowskiego)

Zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
 Krystyna Widawska

Zapraszamy do udziału w VIII  Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowo- Naukowej dla Pielęgniarek i Położnych „JESIENNE SPOTKANIA PEDIATRYCZNE”, która odbędzie się 13 października 2017 r. w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Szczegóły dotyczące konferencji w załącznikach.

UWAGA !!! Konferencja została odwołana !!!

Narodowy Fundusz Zdrowia jest autorem akcji edukacyjnej dotyczącej karmienia piersią pod hasłem „Mamo! Chcę być karmione piersią”. Celem akcji jest podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią.

W ramach akcji zostały przygotowane szkolenia e-learningowe „O karmieniu piersią – dla mam’, „O karmieniu piersią - szkolenie dla personelu medycznego”.

Bardzo zależy nam na szerokim wypromowaniu opublikowanych szkoleń, zwłaszcza wśród pielęgniarek i położnych.

W załączeniu przedstawiamy list z prośbą o wsparcie w promocji szkoleń wysłany przez Zastępcę Prezesa NFZ ds. Finansowych -  Pana Macieja Miłkowskiego do Prezesa Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych -  Pani Zofii  Małas.

Dodatkowe informacje  na stronie Akademii NFZ http://akademia.nfz.gov.pl/