Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku oraz Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych w Warszawie ma zaszczyt zaprosić Pielęgniarki , Pielęgniarzy ,Położne, Położnych na organizowaną w ramach prewencji konferencję:

„Rola Pielęgniarki ,Położnej W Respektowaniu Praw Pacjenta
Rola Kadry Kierowniczej W Eliminowaniu Zdarzeń Niepożądanych”.

Szczegółowe informacje o konferencji w załączonym pliku.

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL mają zaszczyt zaprosić Państwa na V Jubileuszową edycję konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbędzie się 29 września 2017 r. w Warszawie.

Spotkanie przeznaczone jest dla pielęgniarek i położnych i ma na celu pomoc w doskonaleniu warsztatu pracy z korzyścią dla jakości życia podopiecznych – osób z cukrzycą.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

• Nowe technologie informatyczne – dyskusja pro i kontra
  • Kobieta ciężarna z cukrzycą – wyzwanie dla pielęgniarki czy położnej?
  • Jak przekazać młodego pacjenta do opieki nad dorosłymi?
  • Model dla zespołu terapeutycznego
  • Prawne aspekty w zakresie wypisywania recept dla pielęgniarki/położnej w diabetologii
  • Doniesienia z konferencji FEND i EASD

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://i.pzwl.pl/pip_2017/

Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia, znajdziecie Państwo na stronie:  https://www.instytutpwn.pl/konferencja/diabetologia2017/

Załączniki:
Pobierz plik (Zaproszenie.pdf)Zaproszenie.pdf[ ]1961 kB

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego

SUM w Katowicach

Zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową

w dniu 22 września 2017 r.

„Cukrzyca dziś"

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konferencji pod hasłem „Cukrzyca dziś–wielofunkcyjne wyzwanie”, wszystkie osoby zainteresowane tematyką diabetologiczną, spotykające się w codziennej pracy z chorymi na cukrzycę. Zaproszeni goście zaprezentują wartościowe doświadczenia dotyczące postępowania z pacjentem diabetologicznym w interdyscyplinarnym wymiarze

Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny konferencji.

Mamy ufność, że spotkanie to zainicjuje nawiązaniem przyjaznych, interpersonalnych relacji.
Patronat Konferencji:

• Krajowy Konsultant w Diabetologii
  • Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Konferencja jest bezpłatna

Miejsce Konferencji

SP Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego SUM, Sala wykładowa Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Katowice ul. Reymonta 8 (wejście od ul. Dąbrowskiego)

Zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
 Krystyna Widawska

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku organizuje  8-9 września 2017 roku III Ogólnopolską Konferencję Onkologiczno-Paliatywną "Opieka zintegrowana-hospicyjne drogowskazy". W ramach konferencji poruszane będą aspekty interdyscyplinarnej opieki nad osobami u kresu życia, jak również zagadnienia związane z pomocą psychologiczną, duchową i socjalną. Swoimi doświadczeniami i refleksjami podzielą się również wykładowcy spoza Polski.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w konferencji. Informacje szczegółowe oraz dotyczące rejestracji znajdują się na stronie: http://www.konferencja-dutkiewicza.pl/

Zapraszamy do udziału w VIII  Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowo- Naukowej dla Pielęgniarek i Położnych „JESIENNE SPOTKANIA PEDIATRYCZNE”, która odbędzie się 13 października 2017 r. w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Szczegóły dotyczące konferencji w załącznikach.

Narodowy Fundusz Zdrowia jest autorem akcji edukacyjnej dotyczącej karmienia piersią pod hasłem „Mamo! Chcę być karmione piersią”. Celem akcji jest podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią.

W ramach akcji zostały przygotowane szkolenia e-learningowe „O karmieniu piersią – dla mam’, „O karmieniu piersią - szkolenie dla personelu medycznego”.

Bardzo zależy nam na szerokim wypromowaniu opublikowanych szkoleń, zwłaszcza wśród pielęgniarek i położnych.

W załączeniu przedstawiamy list z prośbą o wsparcie w promocji szkoleń wysłany przez Zastępcę Prezesa NFZ ds. Finansowych -  Pana Macieja Miłkowskiego do Prezesa Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych -  Pani Zofii  Małas.

Dodatkowe informacje  na stronie Akademii NFZ http://akademia.nfz.gov.pl/