Szanowni Państwo,

Zapraszamy na webinarium GSK: Rola pielęgniarki w profilaktyce inwazyjnej choroby meningokokowej – pomóż chronić swoich pacjentów.

Webinarium odbędzie się 02.04.2020r. o godz. 19:00, wykładowcami będą: Dr Łukasz Durajski - Przewodniczący zespołu ds. szczepień OIL w Warszawie oraz mgr Izabela Bednarczyk - Pielęgniarka.

Dostęp przez stronę https://www.gsklive.pl/ hasło: meningokoki

Szanowni Państwo

Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, iż w związku z epidemią  COVID-19 oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia RP z dnia 13 marca br. w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, odwołuje Konferencje pn. „ Normy zatrudnienia – rozwiązania związane z brakiem kadr pielęgniarskich”, która miała odbyć się w dniu 15 kwietnia 2020r. w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

O kolejnym terminie Konferencji zostaniecie  Państwo poinformowani.

Szanowni Państwo,

Zarząd Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki zaprasza do udziału w XXII Śląskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2020 roku w Szczyrku, w Hotelu Klimczok przy ul. Poziomkowej 20.

Zachęcamy do aktywnego udziału w naszej konferencji, do przygotowania i zaprezentowania prac o potencjalnych lub rzeczywistych zdarzeniach niepożądanych, z którymi spotkaliście się Państwo na stanowisku znieczulenia lub w Oddziale Intensywnej Terapii.
Termin składania prac i kart uczestnictwa upływa 15 kwietnia 2020 r.
Koszty uczestnictwa :
Członkowie Oddziału Śląskiego PTPAiIO – 750 zł, Pozostali uczestnicy – 850 zł
Opłatę za uczestnictwo prosimy przelać na konto Oddziału Śląskiego PTPAiIO:
PKO BP o/Katowice 54 1020 2498 0000 8402 0154 0780
Telefony kontaktowe: 668 936 149; 512 265 275; 667 313 472

W imieniu Komitetu Naukowego Anna Mielech

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję "Akademia Leczenia Ran", która odbędzie się w Opolu 28.03.2020 (sobota). Konferencja połączona z warsztatami jest bezpłatna,dedykowana lekarzom i pielęgniarkom.
Chęć uczestnictwa może zgłosić każda osoba borykająca się z problemem ran przewlekłych w codziennej praktyce tj.odleżyny, owrzodzenia, stopa cukrzycowa i inne.
Należy jedynie zarejestrować się  drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając imię i nazwisko. 
Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat.
 
Miejsce konferencji oraz agenda w załącznikach.

Załączniki:
Pobierz plik (Slajd1.PNG)Slajd1.PNG[ ]352 kB
Pobierz plik (Slajd2.PNG)Slajd2.PNG[ ]220 kB

Zespół ds. Promocji Zdrowia przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaprasza na XIII Śląską Konferencję Placówek Promujących Zdrowie, która odbędzie się 11.05.2020 roku w Zabrzu w Śląskim Centrum Chorób Serca w Auli im. Prof. Religii, ul. M. Curie- Skłodowskiej 9.

Konferencja swoją tematyką obejmuje szeroko pojęte działania na rzecz zdrowia leczonych pacjentów oraz ich rodzin, personelu medycznego oraz lokalnej społeczności. W bieżącym roku tematem przewodnim jest zdrowie kobiety.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Osoby, które wezmą udział w konferencji otrzymają certyfikat.

Rozpoczęcie konferencji o godzinie 9:00, Rejestracja uczestników od godziny 8:00

Zgłoszenia należy wysyłać na adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31 marca 2020r.

Zgłoszenie winno zawierać: nazwisko i imię, miejsce pracy, zawód, funkcja, telefon kontaktowy.

Kontakt:  Bożena Krymska, tel. 501 330 380

Szanowni Państwo,

Fundacja Puls-Med BLISKO CIEBIE zaprasza na IV Rybnicką Konferencję Medyczną „ZADANIA I WYZWANIA DLA ZESPOŁÓW OPIEKI PALIATYWNEJ I HOSPICYJNEJ„.

Konferencja odbędzie się 23 kwietnia 2020 r. od godz. 8.30 do 15.00 w Restauracji Europa, Rybnik ul. Żołędziowa 100.

Program konferencji w załączniku

Z UWAGI NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ KONFERENCJA ZOSTAJE ODWOŁANA

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na „II Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych”, które odbędą się w Orlim Gnieździe w dniach od 01 do 04 października 2020r. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych oraz Katedra i Zakład Medycyny Ratunkowej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W programie naukowym Konferencji przewidziano eksperckie wykłady na temat postępowania w stanach nagłych pochodzenia wewnętrznego i w urazach połączone z licznymi warsztatami.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie https://konferencja-ptrm.pl/

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_str.1, 4.pdf)Ulotka_str.1, 4.pdf[ ]1155 kB
Pobierz plik (Ulotka_str.2,3.pdf)Ulotka_str.2,3.pdf[ ]1595 kB

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych serdecznie zapraszam na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową "Pielęgniarstwo Pediatryczne Nowe Wyzwania". która odbędzie się w dniach 15-16.06.2020r w Ostródzie.

Koszt konferencji : 490 zł dla członków PSPP, 540 zł dla pozostałych osób płatne do 17 maja, po tym terminie koszt konferencji 590 zł. W cenę wliczony jest: udział w konferencji, materiały konferencyjne, zakwaterowanie, posiłki , uroczysta kolacja (stroje wieczorowe w konwencji „dzieci kwiaty”)

Kartę uczestnictwa można pobrać stąd

Wszystkie osoby chętne do podzielenia się swoimi osiągnięciami zawodowymi, innowatorskimi metodami pracy, czy analizą przeprowadzonych badań zachęcamy do zgłaszania się z wystąpieniem w sesji otwartej do dnia 30.03.2020r. 

Szczegółowe informacje o konferencji oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie www.pspp.eu

Tematy swoim zakresem obejmować będą opiekę nad dzieckiem od dnia narodzin do pełnoletniości, zarówno w środowisku szpitalnym jak i domowym. 

serdecznie zapraszamy

E. Dróżdż-Kubicka

Prezes PSPP 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na  III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych „Razem dla bezpieczeństwa pacjenta”. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 24-25 kwietnia 2020 r.

Tegoroczne Sympozjum poświęcone jest przedstawieniu najnowszych metod stosowanych w chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz ukazaniu współpracy zespołu chirurgicznego z zespołem anestezjologicznym w działaniu dla dobra pacjenta. Tematyka Sympozjum obejmować będzie zagadnienia z zakresu chirurgii minimalnie inwazyjnej, chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ortopedii oraz kardiochirurgii.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie https://wspo.pl/https://wspo.pl/

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję "Akademia Leczenia Ran", która odbędzie się w Zakładzie Górniczym "Janina" przy ul. Górniczej 23 w Libiążu w dniu 18.01.2020 r.

Ilość miejsc ograniczona, w celu zarejestrowania uczestnictwa prosimy o kontakt z p. Anną Kubarek pod numerem tel. 501 176 009 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15.01.2020 r.