Fundacja Akademia Aesculap przygotowała
dla pielęgniarek i położnych
bezpłatny webinar, pt. „Leki toksyczne / niebezpieczne w pielęgniarskiej praktyce klinicznej”.
 

Spotkanie odbędzie się 7 lipca w godzinach 11:00 oraz 17:00

Prezenterem spotkania będzie Maria Budnik-Szymoniuk – pielęgniarka, absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Poznaniu (1993).

Honorowy patronat nad spotkaniem objął Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

HARMONOGRAM

  1. Lek niebezpieczny / lek toksyczny – kompetencje pielęgniarki w obszarze rekonstytucji i podaży
  2. Lek niebezpieczny / toksyczny – nie tylko cytostatyk; wykaz leków niebezpiecznych
  3. Metody ograniczania ryzyka ekspozycji na lek niebezpieczny / toksyczny
  4. Krytyczne punkty kontroli (CCP) w procedurach przygotowania (rekonstytucji) i podaży omawianych leków
  5. Jak dobrać sprzęt, materiały i środki aby zwiększyć poziom wiedzy Personelu i Pacjentów korzystających z leków niebezpiecznych / toksycznych
  6. Lek toksyczny / niebezpieczny – stosowanie w warunkach opieki stacjonarnej oraz ambulatoryjnej / domowej – studium przypadków

Liczba miejsc ograniczona

Rejestracja na wybraną przez siebie godzinę poprzez formularz zgłoszenia w linku:

Godz.11:00 – 12:30

https://akademiaaesculap.clickmeeting.pl/leki-toksyczne-niebezpieczne-w-pielegniarskiej-praktyce-klinicznej/register?_ga=2.218440409.17485879.1593205640-974563872.1588149630

Godz. 17:00 – 18:30

https://akademiaaesculap.clickmeeting.pl/2leki-toksyczne-niebezpieczne-w-pielegniarskiej-praktyce-klinicznej/register?_ga=2.218440409.17485879.1593205640-974563872.1588149630

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt 795 470 376 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkie osoby prowadzące indywidualne praktyki lekarskie, stomatologiczne i pielęgniarskie na bezpłatne webinarium „RODO w Twojej praktyce”, dzięki któremu uzyskają Państwo możliwość uporządkowania dokumentacji RODO zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie publikację „RODO w twojej praktyce. Pytania i odpowiedzi”, materiały szkoleniowe (pendrive i prezentacja) oraz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

Webinarium „RODO w Twojej praktyce” odbędzie się 14 lipca o godzinie 11.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych NEONURSING 2020 - Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym, która odbędzie się w zmienionej formule jako konferencja online ze streamingiem na żywo czyli e-NEONURSING 2020

Termin e-Konferencji 18 września 2020 (piątek).

Wszystkie informacje razem z programem, kosztami udziału oraz formularzem rejestracji są już dostępne na stronie https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty.htm

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z organizatorem logistycznym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 695 271 227

Szanowni Państwo

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „Leczenie i rehabilitacja osób uzależnionych od narkotyków”.

Adresatami przedsięwzięcia są kadry pracujące z osobami uzależnionymi od narkotyków oraz ich rodzinami, w tym m. in. przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, pracownicy punktów konsultacyjnych, służby więziennej, członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, terapeuci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele służby zdrowia.

Termin realizacji: 6-7 lipca 2020 roku

Rozpoczęcie: 9.00

Miejsce realizacji: sala szkoleniowa na terenie Miasta Katowice (szczegółowe informacje na temat miejsca realizacji szkolenia przekażemy w późniejszym terminie)

Nabór zgłoszeń prowadzony jest za pośrednictwem elektronicznego formularza do dnia 25 czerwca 2020 roku.

Link do informacji o naborze: https://rops-katowice.pl/2020/06/04/rekrutacja-na-szkolenie-pn-leczenie-i-rehabilitacja-osob-uzaleznionych-od-narkotykow/

Szanowni Państwo,

Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium oraz Panem Alfredem Walterem Wykładowcą i Liderem Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium zapraszają na kolejną edycję szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej.

Szkolenie jest adresowane do osób pracujących w obszarze prewencji, profilaktyki, interwencji oraz pomocy osobom dotkniętym traumą.

Więcej informacji o szkoleniu w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Warszawa 10.2020.pdf)Warszawa 10.2020.pdf[ ]576 kB

Ośrodek Kształcenia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łaziskach Górnych

Z powodu pandemii w chwili obecnej maksymalnie mogą uczestniczyć 4 osoby na każdym ze szkoleń. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie, to liczba uczestników zostanie odpowiednio zwiększona.

DATY SZKOLEŃ:

6-7 czerwca (sobota i niedziela)
17 - 18 czerwca (środa i czwartek)
20-21 czerwca (sobota i niedziela)

Więcej informacji w załączniku

 

 

Szanowni Państwo!                                                                       

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne - mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników informujemy, że I Krajowa Konferencja Naukowa  pod hasłem „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację  osób w wieku podeszłym” zaplanowana na  14.05.2020 r. zostaje przeniesiona na termin późniejszy. O nowym terminie Konferencji powiadomimy Państwa odrębnym Komunikatem. 

Jednocześnie informujemy, że rejestracje uczestników są nadal przyjmowane.

 Łączę wyrazy szacunku,

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

dr Marek Zieliński


Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu

dr. n o zdr. Wioletta Wojciechowska

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku
ul. Okrzei 94
87-800 Włocławek
pokój nr 14-15
tel. 660 714 048
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na „II Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych”, które odbędą się w Orlim Gnieździe w dniach od 01 do 04 października 2020r. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych oraz Katedra i Zakład Medycyny Ratunkowej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W programie naukowym Konferencji przewidziano eksperckie wykłady na temat postępowania w stanach nagłych pochodzenia wewnętrznego i w urazach połączone z licznymi warsztatami.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie https://konferencja-ptrm.pl/

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_str.1, 4.pdf)Ulotka_str.1, 4.pdf[ ]1155 kB
Pobierz plik (Ulotka_str.2,3.pdf)Ulotka_str.2,3.pdf[ ]1595 kB