">

Skład Zespołu:

1. Iwona Woźniak- Przewodnicząca
2. Sabina Willem
3. Aneta Kamińska
4. Agata Machnacz
5. Edyta Kurowska
6. Jadwiga Wit

 

II Etap Konkursu dla pielęgniarek i położnych

W związku z ogłoszonym konkursem „ Moja rola w skutecznej kontroli bólu” do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach wysłano 9 prac konkursowych z województwa śląskiego,mazowieckiego,małopolskiego,podkarpackiego.

Autorzy przedstawili pomysły graficzne zaprojektowanej własnej propozycji skali leczenia bólu, jaki zastosowaliby w  miejscu pracy.

Proszę o wybranie państwa zdaniem najlepszych prac konkursowych i zagłosowanie na stronie internetowej.

Możliwość oddania głosów w konkursie do 22.09.2017 r.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie trzech nagród za zdobycie I, II, III miejsca będzie miało miejsce w dniu 6.10.2017 roku na konferencji „NOMED 2017” w Domu Lekarza w Katowicach.

 

mgr piel. Iwona Woźniak

Specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego

działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

 

Konkurs

„Moja graficzna propozycja skali oceny bólu”

 

Opracowano wiele skal i kwestionariuszy służących określeniu nasilenia bólu, opierających się na ocenie chorego – są one tym samym narzędziami oceny subiektywnej. Skale i kwestionariusze stanowią narzędzia pomocnicze, służą ocenie nasilenia bólu, ale także pozwalają oceniać skuteczność leczenia, wpływ bólu na funkcjonowanie fizyczne i psychospołeczne pacjenta.

A może jest pomysł graficzny na zaprojektowanie własnej skali leczenia bólu, jaki  najchętniej zastosowałaby Pani/n  w  miejscu pracy.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie trzech nagród za zdobycie I, II, III miejsca będzie miało miejsce w dniu 6.10.2017 roku na X Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „NOMED 2017” w Domu Lekarza w Katowicach.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o przesłanie swojej  propozycji graficznej do dnia 28.04.2017 roku na adres:

Iwona Woźniak

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego

Ul. Francuska 16

40-027 Katowice

lub  na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę o podanie adresu lub numeru telefonu w celu skontaktowania się z zwycięzcami konkursu.

mgr piel. Iwona Woźniak

Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

 

 

 

 

Relacja z XIV Ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej

Żywienie enteralne i parenteralne”

W dniu 30.09.2016 roku w Domu Lekarz zorganizowano po raz XIV Ogólnopolską konferencję naukowo-szkoleniową „Żywienie enteralne i parenteralne”.

Konferencja została zorganizowana przez Zespół ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działający w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach, Zespół Chirurgiczny i Transplantacyjny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego Dojelitowego i Metabolizmu.

Uroczystego otwarcia konferencji i przywitania uczestników dokonała Iwona Woźniak – przewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Na konferencji została omówiona różnorodna tematyka z zakresu prawidłowego żywienia pacjentów onkologicznych , kwestia ich bezpieczeństwa oraz wytyczne do żywienia klinicznego.

Uczestnicy wysłuchali następujących referatów:

 • Leczenie żywieniowe w chorobie nowotworowej” – mgr piel. Iwona Woźniak (Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego, Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach, Przewodniczącą Zespołu Chirurgicznego i Transplantacyjnego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach, Członek Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Główny Koordynator Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego SPSK im. A. Mielęckiego ŚUM w Katowicach)

 

 • Zaburzenia odżywiania w wybranych zaburzeniach psychicznych” – dr n.med. Anna Warchala

(Klinika Psychiatrii i Psychoterapii w Katowicach)

 

 • Wpływ spożycia kawy na organizm człowieka ” – lekarz Karolina Grześkowiak

(Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu) lekarz Marek Łukasiewicz (wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu)

 

 • Sposoby leczenia i zapobiegania zapalenia śluzówek jamy ustnej” – Marcin Stopa

(Eusa Pharma, Katowice)

 

 • Realizacja leczenia żywieniowego w Polsce” – mgr farm. Anna Żuk

(Specjalista w dziedzinie farmacja kliniczna ,Zakład Farmakoekonomiki Katedry Nauk Społecznych, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

 

 • Leczenie trudno gojących się ran z wykorzystaniem nanocząsteczkowej formy metali – srebra jonowego Ag+ i Tytanu (TIAB TM)” – Jarosław Sibielak

(Medical Manager Hexanova, Czosnów)

 

 • Hipertermia element medycyny zintegrowanej w onkologii” – mgr Barbara Kowolik

(Położna Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach oraz Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej Katedry Zdrowia Kobiety śląskiego Uniwersytetu Medycznego )

 

 • Żywienie kliniczne według wytycznych” – mgr Ewa Stręcioch – Florkowska

(Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o. Warszawa)

 

 • Jak zwiększyć bezpieczeństwo terapii żywieniowej” – dr n. farm Maciej Stawny

(Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

 

 • Podstawy leczenia żywieniowego” – mgr Barbara Znojek -Rejniak

(Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezji i intensywnej opieki ,Mierzęcice )

 • Roztocze – szkodniki żywności” – prof. dr hab. n. biol. Krzysztof Solarz

(Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)

 

Dziękuję za udział w konferencji wszystkim prelegentom oraz sponsorom konferencji.

Zapraszam na kolejną, XV konferencję, która odbędzie się 29.09.2017 roku.

 

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000Iwona Woźniak