Uprzejmie informujemy, że w systemie SMK można już składać wnioski na specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki, finansowaną ze środków OIPiP w Katowicach.

- Planowany termin egzaminu wstępnego – 08.01.2020 roku Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych ul. Wodna 15 Łaziska Górne.

- Planowany termin zakończenia kształcenia – 31.04.2021 roku

- Planowane miejsce realizacji zajęć teoretycznych – Łaziska Górne

Osoby zainteresowane udziałem w specjalizacji zobowiązane są złożyć w systemie SMK wniosek na specjalizację oraz przedłożyć w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach następujące dokumenty:

Uprzejmie informujemy, że w systemie SMK można już składać wnioski na specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Chirurgicznego finansowaną ze środków OIPiP w Katowicach.

- Planowany termin egzaminu wstępnego – 26.11.2019 roku godzina 10.00 Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych ul. Wodna 15 Łaziska Górne.

- Planowany termin zakończenia kształcenia – 31.05.2021 roku

- Planowane miejsce realizacji zajęć teoretycznych – Łaziska Górne

1. Kserokopię prawa wykonywania zawodu pielęgniarki,

2. Dokument potwierdzający posiadanie minimum 2 letniego stażu pracy w zawodzie pielęgniarki w okresie ostatnich 5 – ciu lat (np. zaświadczenie o zatrudnieniu, świadectwo pracy)

3. Zaświadczenie potwierdzające opłacanie składek na rzecz OIPIP w Katowicach (nie dotyczy osób, które opłacają składki indywidualnie)

4. Oświadczenie (załącznik)

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami - wydłużamy termin składania KOMPLETNYCH dokumentów na specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego - ostatecznie do piątku 15 listopada 2019 roku.

Po tym terminie wnioski złożone w systemie SMK nie będą rozpatrywane !!!

Dodatkowe warunki dotyczące specjalizacji:

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23.05.2019 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach podjęła decyzję o zmianie Regulaminu udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych.

Nowy regulamin znajduje się tutaj...

29 stycznia 2019 roku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącym realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learning-u, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że  kształcenie podyplomowe  w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia. Treści ww. programów, w Części: Sposób realizacji, nie przewidują metody e-learning-u.

Beata Guzak

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Pielęgniarek i Położnych

Jacek Chojnacki

Radca Prawny

PILNE !!!! - Specjalizacje organizowane przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu

W związku z zaistniałą, niepokojącą sytuacją dotyczącą szkoleń specjalizacyjnych organizowanych przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu, zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne, członków OIPiP w Katowicach, będących uczestnikami specjalizacji organizowanych przez w/w firmę, którzy z uwagi na trudności organizacyjne nie mogą kontynuować bądź zakończyć kształcenia, na spotkanie w dniu 4 lutego 2019 roku o godzinie 13.00 do siedziby OIPiP w Katowicach ul. Francuska 16 – III piętro sala konferencyjna.
 Prosimy o zabranie KART SPECJALIZACJI celem ustalenia zrealizowanych i brakujących zaliczeń.

Spotkanie ma na celu rozeznanie obszaru problemu i przekazanie szczegółowych informacji Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych, celem podjęcia dalszej procedury.

Szanowni Państwo !

w związku z licznymi telefonami w sprawie gwarantowania przez organizatorów kształcenia możliwości uzyskania zwrotu/refundacji za kursy i szkolenia informujemy, że warunki uzyskania częściowej refundacji kosztów kształcenia reguluje REGULAMIN UDZIELANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWIJANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, który określa min. za jaki kurs i kiedy refundacja jest przyznawana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, przed podjęciem kształcenia u innego organizatora, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kształcenia Podyplomowego.

Informujemy , że z dniem 9.11.2017 roku zmianie uległa nazwa kursu specjalistycznego EKG, aktualnie kurs nazywa się:

Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych

Składając wniosek w systemie SMK prosimy o wybranie tej nazwy kursu, ponieważ w systemie widnieje również poprzednie nazewnictwo, czyli Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego !!!

w związku z uruchomieniem Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) wszystkie osoby, które założyły już konto w systemie oraz wysłały poprzez system wniosek w wersji papierowej z dniem 26 czerwca 2017 roku (poniedziałek) mogą zgłaszać się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przy ul. Francuskiej 16 - II piętro Dział Rejestru (Dział Prawa Wykonywania Zawodu) z dokumentem tożsamości w celu weryfikacji danych dotyczących akceptacji złożonego wniosku.

W przypadku zmiany danych osobowych należy wypełnić arkusz aktualizacyjny, dostępny w linku poniżej:

arkusz zgłoszeniowy aktualizacyjny.pdf

wraz z arkuszem aktualizacyjnym należy dostarczyć dokumenty poświadczające zmianę tj.:

- w przypadku zmiany nazwiska: kserokopię dokumentu potwierdzającego zmianę nazwiska (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku ukończonej specjalizacji: kserokopię dyplomu ukończonej specjalizacji (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku aktualizacji wykształcenia: kserokopię dyplomu wraz z kserokopią suplementu do dyplomu ukończenia studiów wyższych licencjackich lub magisterskich (oryginały dokumentów do wglądu),

- w przypadku aktualizacji ukończonych kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych, dokształcających: kserokopię zaświadczeń ukończonych kursów (oryginały dokumentów do wglądu).