Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.03.2019 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach podjęła decyzję o zmianie Regulaminu udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych.

Nowy regulamin znajduje się tutaj...

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach prowadzi  nabór na Specjalizację w dziedzinie: PIELĘGNIARSTWO NEONATOLOGICZNE dla pielęgniarek  i położnych  (specjalizacja finansowana ze środków OIPiP w Katowicach)

Ø  Miejsce egzaminu oraz realizacji zajęć teoretycznych – Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Łaziska Górne ul. Wodna 15

Ø  Literatura do egzaminu wstępnego – Szczapa J. Podstawy neonatologii. Warszawa: PZWL; 2008

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO SPECJALIZACJI:

Informujemy, że w systemie SMK zostały zamieszczone kursy kwalifikacyjne planowane w najbliższym czasie.

Osoby zainteresowane wybranym kursem zobowiązane są złożyć wniosek w systemie SMK.

Po zakwalifikowaniu zostanie przesłana szczegółowa informacja dotycząca wybranego kursu na adres mailowy.

KURSY KWALIFIKACYJNE (wymagany 6–cio miesięczny staż pracy w zawodzie)

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek - Katowice– 28.02.2019 – 10.06.2019

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek – Bytom – 01.03.2019-02.06.2019

- Pielęgniarstwo kardiologiczne – Jaworzno – 24.05.2019-15.11.2019

- Pielęgniarstwo neurologiczne – Jastrzębie Zdrój – 31.05.2019-16.11.2019

- Pielęgniarstwo chirurgiczne – Sosnowiec – 01.03.2019 – 28.06.2019

- Pielęgniarstwo opieki długoterminowej – Sosnowiec – 01.03.2019- 29.06.2019

- Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek – Bytom – 13.04.2019-14.09.2019

29 stycznia 2019 roku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącym realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learning-u, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że  kształcenie podyplomowe  w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia. Treści ww. programów, w Części: Sposób realizacji, nie przewidują metody e-learning-u.

Beata Guzak

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Pielęgniarek i Położnych

Jacek Chojnacki

Radca Prawny

PILNE !!!! - Specjalizacje organizowane przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu

W związku z zaistniałą, niepokojącą sytuacją dotyczącą szkoleń specjalizacyjnych organizowanych przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu, zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne, członków OIPiP w Katowicach, będących uczestnikami specjalizacji organizowanych przez w/w firmę, którzy z uwagi na trudności organizacyjne nie mogą kontynuować bądź zakończyć kształcenia, na spotkanie w dniu 4 lutego 2019 roku o godzinie 13.00 do siedziby OIPiP w Katowicach ul. Francuska 16 – III piętro sala konferencyjna.
 Prosimy o zabranie KART SPECJALIZACJI celem ustalenia zrealizowanych i brakujących zaliczeń.

Spotkanie ma na celu rozeznanie obszaru problemu i przekazanie szczegółowych informacji Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych, celem podjęcia dalszej procedury.

KURSY KWALIFIKACYJNE (wymagany 6 – cio miesięczny staż pracy w zawodzie)

Pielęgniarstwo opieki paliatywnej - Rybnik – 26.01.2019 – 18.05.2019

- Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka– Jaworzno – 25.01.2019-22.06.2019

Szanowni Państwo !

w związku z licznymi telefonami w sprawie gwarantowania przez organizatorów kształcenia możliwości uzyskania zwrotu/refundacji za kursy i szkolenia informujemy, że warunki uzyskania częściowej refundacji kosztów kształcenia reguluje REGULAMIN UDZIELANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWIJANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, który określa min. za jaki kurs i kiedy refundacja jest przyznawana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, przed podjęciem kształcenia u innego organizatora, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kształcenia Podyplomowego.

Informujemy , że z dniem 9.11.2017 roku zmianie uległa nazwa kursu specjalistycznego EKG, aktualnie kurs nazywa się:

Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych

Składając wniosek w systemie SMK prosimy o wybranie tej nazwy kursu, ponieważ w systemie widnieje również poprzednie nazewnictwo, czyli Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego !!!

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach wygrała przetarg na specjalizacje finansowane ze środków ministerialnych w dziedzinach:

- pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki dla pielęgniarek

- pielęgniarstwa operacyjnego dla pielęgniarek

- pielęgniarstwa onkologicznego dla pielęgniarek

Więcej informacji w załącznikach