Informujemy, że w systemie SMK zostały zamieszczone kursy kwalifikacyjne planowane w najbliższym czasie.

Osoby zainteresowane wybranym kursem zobowiązane są

złożyć wniosek w systemie SMK.

Po zakwalifikowaniu zostanie przesłana szczegółowa informacja dotycząca wybranego kursu na adres mailowy.

KURSY KWALIFIKACYJNE (wymagany 6–cio miesięczny staż pracy w zawodzie)

- Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka - Jaworzno – 31.01.2020– 26.06.2020

- Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka - Zabrze -07.022020– 26.06.2020

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek –Katowice– 27.02.2020-01.06.2020

- Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych –Bytom– 21.03.2020-19.09.2020

- Pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania – Bytom – 01.02.2020 – 27.06.2020

- Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek- Bytom – 21.03.2020-27.06.2020

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23.05.2019 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach podjęła decyzję o zmianie Regulaminu udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych.

Nowy regulamin znajduje się tutaj...

29 stycznia 2019 roku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącym realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learning-u, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że  kształcenie podyplomowe  w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia. Treści ww. programów, w Części: Sposób realizacji, nie przewidują metody e-learning-u.

Beata Guzak

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Pielęgniarek i Położnych

Jacek Chojnacki

Radca Prawny

PILNE !!!! - Specjalizacje organizowane przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu

W związku z zaistniałą, niepokojącą sytuacją dotyczącą szkoleń specjalizacyjnych organizowanych przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu, zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne, członków OIPiP w Katowicach, będących uczestnikami specjalizacji organizowanych przez w/w firmę, którzy z uwagi na trudności organizacyjne nie mogą kontynuować bądź zakończyć kształcenia, na spotkanie w dniu 4 lutego 2019 roku o godzinie 13.00 do siedziby OIPiP w Katowicach ul. Francuska 16 – III piętro sala konferencyjna.
 Prosimy o zabranie KART SPECJALIZACJI celem ustalenia zrealizowanych i brakujących zaliczeń.

Spotkanie ma na celu rozeznanie obszaru problemu i przekazanie szczegółowych informacji Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych, celem podjęcia dalszej procedury.

Szanowni Państwo !

w związku z licznymi telefonami w sprawie gwarantowania przez organizatorów kształcenia możliwości uzyskania zwrotu/refundacji za kursy i szkolenia informujemy, że warunki uzyskania częściowej refundacji kosztów kształcenia reguluje REGULAMIN UDZIELANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWIJANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, który określa min. za jaki kurs i kiedy refundacja jest przyznawana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, przed podjęciem kształcenia u innego organizatora, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kształcenia Podyplomowego.

Informujemy , że z dniem 9.11.2017 roku zmianie uległa nazwa kursu specjalistycznego EKG, aktualnie kurs nazywa się:

Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych

Składając wniosek w systemie SMK prosimy o wybranie tej nazwy kursu, ponieważ w systemie widnieje również poprzednie nazewnictwo, czyli Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego !!!

w związku z uruchomieniem Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) wszystkie osoby, które założyły już konto w systemie oraz wysłały poprzez system wniosek w wersji papierowej z dniem 26 czerwca 2017 roku (poniedziałek) mogą zgłaszać się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przy ul. Francuskiej 16 - II piętro Dział Rejestru (Dział Prawa Wykonywania Zawodu) z dokumentem tożsamości w celu weryfikacji danych dotyczących akceptacji złożonego wniosku.

W przypadku zmiany danych osobowych należy wypełnić arkusz aktualizacyjny, dostępny w linku poniżej:

arkusz zgłoszeniowy aktualizacyjny.pdf

wraz z arkuszem aktualizacyjnym należy dostarczyć dokumenty poświadczające zmianę tj.:

- w przypadku zmiany nazwiska: kserokopię dokumentu potwierdzającego zmianę nazwiska (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku ukończonej specjalizacji: kserokopię dyplomu ukończonej specjalizacji (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku aktualizacji wykształcenia: kserokopię dyplomu wraz z kserokopią suplementu do dyplomu ukończenia studiów wyższych licencjackich lub magisterskich (oryginały dokumentów do wglądu),

- w przypadku aktualizacji ukończonych kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych, dokształcających: kserokopię zaświadczeń ukończonych kursów (oryginały dokumentów do wglądu).