Informujemy, że egzamin wstępny specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego  odbędzie się w dniu 26 czerwca 2019 roku (środa) o godzinie 10.00 w Ośrodku Kształcenia OIPiP w Łaziskach Górnych przy ulicy Wodnej 15.

Egzamin będzie miał formę testu, literatura została podana na stronie internetowej Izby.

Na egzamin proszę zabrać dokument tożsamości.

Do egzaminu zostaną dopuszczone osoby, które wcześniej złożyły komplet wymaganych dokumentów.

Uprzejmie informujemy, że w systemie SMK został zamieszczony kurs kwalifikacyjny (wymagany 6–cio miesięczny staż pracy w zawodzie) na który są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane kursem zobowiązane są złożyć wniosek w systemie SMK.

- Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka w położnictwie i ginekologii – Tychy – 26.04.2019-25.10.2019

Uprzejmie informujemy, że w systemie SMK zostały zamieszczone kursy kwalifikacyjne (wymagany 6–cio miesięczny staż pracy w zawodzie), na które są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane kursem zobowiązane są złożyć wniosek w systemie SMK.

- Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek - Bytom - 13.04.2019 - 14.09.2019

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek - Bytom - 10.05.2019 - 12.10.2019

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek - Rybnik - 25.05.2019 - 19.10.2019

- Pielęgniarstwo neurologiczne dla pielęgniarek - Jastrzębie Zdrój - 31.05.2019-16.11.2019

Po zakwalifikowaniu zostanie przesłana szczegółowa informacja dotycząca kursu na adres mailowy.

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.03.2019 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach podjęła decyzję o zmianie Regulaminu udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych.

Nowy regulamin znajduje się tutaj...

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach prowadzi  nabór na Specjalizację w dziedzinie: PIELĘGNIARSTWO NEONATOLOGICZNE dla pielęgniarek  i położnych  (specjalizacja finansowana ze środków OIPiP w Katowicach)

Ø  Miejsce egzaminu oraz realizacji zajęć teoretycznych – Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Łaziska Górne ul. Wodna 15

Ø  Literatura do egzaminu wstępnego – Szczapa J. Podstawy neonatologii. Warszawa: PZWL; 2008

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO SPECJALIZACJI:

Informujemy, że w systemie SMK zostały zamieszczone kursy kwalifikacyjne planowane w najbliższym czasie.

Osoby zainteresowane wybranym kursem zobowiązane są złożyć wniosek w systemie SMK.

Po zakwalifikowaniu zostanie przesłana szczegółowa informacja dotycząca wybranego kursu na adres mailowy.

KURSY KWALIFIKACYJNE (wymagany 6–cio miesięczny staż pracy w zawodzie)

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek - Katowice– 28.02.2019 – 10.06.2019

- Pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek – Bytom – 01.03.2019-02.06.2019

- Pielęgniarstwo kardiologiczne – Jaworzno – 24.05.2019-15.11.2019

- Pielęgniarstwo neurologiczne – Jastrzębie Zdrój – 31.05.2019-16.11.2019

- Pielęgniarstwo chirurgiczne – Sosnowiec – 01.03.2019 – 28.06.2019

- Pielęgniarstwo opieki długoterminowej – Sosnowiec – 01.03.2019- 29.06.2019

- Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek – Bytom – 13.04.2019-14.09.2019

29 stycznia 2019 roku

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącym realizacji kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych metodą e-learning-u, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że  kształcenie podyplomowe  w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia. Treści ww. programów, w Części: Sposób realizacji, nie przewidują metody e-learning-u.

Beata Guzak

Centrum Kształcenia Podyplomowego

Pielęgniarek i Położnych

Jacek Chojnacki

Radca Prawny

PILNE !!!! - Specjalizacje organizowane przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu

W związku z zaistniałą, niepokojącą sytuacją dotyczącą szkoleń specjalizacyjnych organizowanych przez firmę Interrete z siedzibą we Wrocławiu, zapraszamy wszystkie pielęgniarki i położne, członków OIPiP w Katowicach, będących uczestnikami specjalizacji organizowanych przez w/w firmę, którzy z uwagi na trudności organizacyjne nie mogą kontynuować bądź zakończyć kształcenia, na spotkanie w dniu 4 lutego 2019 roku o godzinie 13.00 do siedziby OIPiP w Katowicach ul. Francuska 16 – III piętro sala konferencyjna.
 Prosimy o zabranie KART SPECJALIZACJI celem ustalenia zrealizowanych i brakujących zaliczeń.

Spotkanie ma na celu rozeznanie obszaru problemu i przekazanie szczegółowych informacji Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych, celem podjęcia dalszej procedury.

KURSY KWALIFIKACYJNE (wymagany 6 – cio miesięczny staż pracy w zawodzie)

Pielęgniarstwo opieki paliatywnej - Rybnik – 26.01.2019 – 18.05.2019

- Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka– Jaworzno – 25.01.2019-22.06.2019

Szanowni Państwo !

w związku z licznymi telefonami w sprawie gwarantowania przez organizatorów kształcenia możliwości uzyskania zwrotu/refundacji za kursy i szkolenia informujemy, że warunki uzyskania częściowej refundacji kosztów kształcenia reguluje REGULAMIN UDZIELANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWIJANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, który określa min. za jaki kurs i kiedy refundacja jest przyznawana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, przed podjęciem kształcenia u innego organizatora, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kształcenia Podyplomowego.