Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach wygrała przetarg na specjalizacje finansowane ze środków ministerialnych w dziedzinach:

- pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki dla pielęgniarek

- pielęgniarstwa operacyjnego dla pielęgniarek

- pielęgniarstwa onkologicznego dla pielęgniarek

Więcej informacji w załącznikach

Informujemy, że w drugiej połowie 2017 roku planujemy zrealizować następujące kursy - wykaz kursów w załączniku.

Zapisy odbywają się tylko i wyłącznie w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK), po uprzednim założeniu konta. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej oraz w Dziale Kształcenia Podyplomowego.

Załączniki:
Pobierz plik (Kursy planowane w  II połowie 2017.doc)Kursy planowane II połowa 2017 r[ ]22 kB

w związku z uruchomieniem Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) wszystkie osoby, które założyły już konto w systemie oraz wysłały poprzez system wniosek w wersji papierowej z dniem 26 czerwca 2017 roku (poniedziałek) mogą zgłaszać się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przy ul. Francuskiej 16 - II piętro Dział Rejestru (Dział Prawa Wykonywania Zawodu) z dokumentem tożsamości w celu weryfikacji danych dotyczących akceptacji złożonego wniosku.

W przypadku zmiany danych osobowych należy wypełnić arkusz aktualizacyjny, dostępny w linku poniżej:

arkusz zgłoszeniowy aktualizacyjny.pdf

wraz z arkuszem aktualizacyjnym należy dostarczyć dokumenty poświadczające zmianę tj.:

- w przypadku zmiany nazwiska: kserokopię odpisu skróconego aktu małżeństwa, prawomocny wyrok sądu lub dowód osobisty z aktualnym nazwiskiem (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku ukończonej specjalizacji: kserokopię dyplomu ukończonej specjalizacji (oryginał dokumentu do wglądu) oraz oryginał Prawa Wykonywania Zawodu,

- w przypadku aktualizacji wykształcenia: kserokopię dyplomu wraz z kserokopią suplementu do dyplomu ukończenia studiów wyższych licencjackich lub magisterskich (oryginały dokumentów do wglądu),

- w przypadku aktualizacji ukończonych kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych, dokształcających: kserokopię zaświadczeń ukończonych kursów (oryginały dokumentów do wglądu).

Uprzejmie informujemy, iż na wniosek członków Komisji Kształcenia i Standardów w dniu 11.05.2017 roku Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach podjęła decyzję o zmianie Regulaminu udzielania pomocy w zakresie rozwijania kwalifikacji pielęgniarek i położnych.

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującym regulaminem.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach planuje organizację kursu specjalistycznego dla położnych z zakresu

Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu ( KTG)

Warunki udziału w kursie:

• Posiadanie prawa wykonywania zawodu położnej
  • Regularne opłacanie składek na rzecz OIPiP w Katowicach
  • Złożenie wniosku o zakwalifikowanie na kurs

Planowane miejsce realizacji kursu – Szpital Miejski Sp z.o.o w Rudzie Śląskiej przy ul. Lipa 2.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu  proszone są o dokładne i czytelne wypełnienie wniosku o zakwalifikowanie na kurs specjalistyczny – dostępny na stronie internetowej www.izbapiel.katowice.pl  i przesłanie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek  i Położnych w Katowicach 40-027 ul. Francuska 16.

Termin realizacji kursu uzależniony będzie od zainteresowanie ( liczby złożonych zgłoszeń)