Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach ogłasza nabór na bezpłatne specjalizacje w dziedzinach:

1. PIELĘGNIARSTWO OPERACYJNE dla pielęgniarek (specjalizacja finansowana ze środków ministerialnych)

2. PIELĘGNIARSTWO RATUNKOWE dla pielęgniarek (specjalizacja finansowana ze środków OIPIP w Katowicach)

• Termin egzaminu11 października 2018 roku
  • Miejsce egzaminu oraz realizacji zajęć teoretycznych – Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Łaziska Górne ul. Wodna 15
  • Literatura do egzaminu wstępnego – 1)  Pielęgniarstwo ratunkowe – autorzy; Maria Kózka, Barbara Rumian, Marek Maślanka, PZWL Warszawa 2013 rok

Szanowni Państwo !

w związku z licznymi telefonami w sprawie gwarantowania przez organizatorów kształcenia możliwości uzyskania zwrotu/refundacji za kursy i szkolenia informujemy, że warunki uzyskania częściowej refundacji kosztów kształcenia reguluje REGULAMIN UDZIELANIA POMOCY W ZAKRESIE ROZWIJANIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, który określa min. za jaki kurs i kiedy refundacja jest przyznawana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie, przed podjęciem kształcenia u innego organizatora, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Kształcenia Podyplomowego.

serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla położnych i pielęgniarek na temat: "Karmienie piersią w praktyce szpitala”.

Szkolenie odbędzie się 13 września 2018 roku w Ośrodku Kształcenia w Łaziskach Górnych, ul. Wodna 15.

Program szkolenia oraz karta udziału w załącznikach.

UWAGA !!

Z uwagi na małą liczbę złożonych wniosków szkolenie w dniu 13 września się nie odbędzie.

Nowy termin szkolenia to 28 listopada 2018 roku.

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach planuje otwarcie Specjalizacji finansowanej ze środków własnych, dla członków OIPIP w Katowicach w dziedzinie Pielęgniarstwa neonatologicznego dla pielęgniarek i położnych. Planowany termin egzaminu – II połowa 2018 roku.

- Miejsce egzaminu oraz realizacji zajęć – Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Łaziska Górne ul. Wodna 15

- Literatura do egzaminu wstępnego: Szczapa J. Podstawy neonatologii. Warszawa: PZWL; 2008

zostaną zamieszczone na stronie internetowej Izby.

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach planuje w II połowie roku 2018 otwarcie Specjalizacji finansowanej ze środków ministerialnych w dziedzinie Pielęgniarstwa Operacyjnego dla pielęgniarek.

- Miejsce egzaminu oraz realizacji zajęć–Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Łaziska Górne ul. Wodna 15

- Literatura do egzaminu wstępnego:

1) Pielęgniarstwo operacyjne - Gertraud Luce-Wunderle, Anita Debrand-Passard, red. wyd. pol. Tadeusz Łukieńczuk Elsevier Urban & Partner,

2) Kodeks etyki zawodowej pielęgniarki  położnej.

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków w systemie SMK, egzaminu wstępnego oraz organizacji specjalizacji zostaną zamieszczone na stronie internetowej Izby po uzyskaniu szczegółowych informacji z Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia.

Uprzejmie informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach planuje otwarcie Specjalizacji finansowanej ze środków własnych, dla członków OIPIP w Katowicach w dziedzinie Pielęgniarstwa Ratunkowego dla pielęgniarek.

Planowany termin egzaminu – II połowa września 2018 roku.

Literatura do egzaminu wstępnego: Pielęgniarstwo ratunkowe – autorzy; Maria Kózka, Barbara Rumian, Marek Maślanka, PZWL Warszawa 2013 rok

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków w systemie SMK, egzaminu wstępnego oraz organizacji specjalizacji zostaną zamieszczone na stronie internetowej Izby.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNY 2 DNIOWY KURS/SZKOLENIE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH Z ZAKRESU:

„PRZYMUS BEZPOŚREDNI ”

TERMIN REALIZACJI DO WYBORU:

• 18 i 22 czerwca 2018 roku w godzinach 9.00 – 16.00 – Ośrodek Kształcenia w Łaziskach Górnych ulica Wodna 15.
  • 25 i 29 czerwca 2018 roku w godzinach 9.00 – 16.00 – Ośrodek Kształcenia w Łaziskach Górnych ulica Wodna 15.

Osoby zainteresowane proszone są wypełnienie właściwej karty udziału w szkoleniu ( załączniki) i odesłanie jej najpóźniej do dnia 8 czerwca 2018 roku wyłącznie elektronicznie na adres:

Osoby zakwalifikowane do udziału otrzymają zwrotnego maila z zaproszeniem na szkolenie !!!