Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 27 listopada 2020 r.:

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPIP

1.    Konferencja prasowa – realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w dniu 25 listopada 2020 r.

Relacja video z konferencji - https://youtu.be/2qEMSFfR6Gk

2.    Uwagi NRPiP skierowane do Komisji Zdrowia Sejmu RP do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych.

3.    Stanowisko Prezesów samorządów zawodów medycznych z dnia 24 listopada 2020 r. w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych.

4.    Monitoring aktów prawnych – stan na 27 listopada 2020r.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP

Załączniki: